Zielony Messenger w już czwartym komunikacie ITD – znowu ważył około 10 ton i znowu był niesprawny

zielone_renault_messenger_wroclaw_2018_3

Aż ciężko powiedzieć, czy ta informacja bardziej zadziwia, czy bardziej po prostu bulwersuje. Okazuje się bowiem, że zielone Renault Messenger z Wrocławia nadal pracuje i nadal obciążane jest do około 10 ton masy rzeczywistej. Wszystko pomimo upływu lat oraz kolejnych kontroli ITD. W końcu pisałem o tym samochodzie już tutaj, tutaj oraz tutaj, za każdym razem z przeładowaniem w roli głównej. I co więcej, samochód raczej będzie jeździł dalej, jako że kierowca nie okazał przy kontroli dowodu rejestracyjnego.

A oto najnowszy komunikat WITD Wrocław:

08 lutego 2018 roku Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu prowadzili kontrole ukierunkowane na eliminowanie z ruchu przeładowanych pojazdów poruszających się po drogach Wrocławia.

Działania miały na celu przeciwdziałanie patologiom związanym z przewozami ładunków o nadmiernym ciężarze oraz sprawdzenie stanu technicznego pojazdów.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu poruszając się nieoznakowanym radiowozem ok. godziny 9:00 zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy o dmc do 3,5 tony.

Pojazdem przewożono ładunek 10 m3 drewna kominkowego. Pojazd poddany został ważeniu przy użyciu wag samochodowych. Rzeczywista masa pojazdu przewożącego drewno kominkowe wyniosła aż 9500 kg. Biorąc pod uwagę, że pojazd miał w dowodzie rejestracyjnym określoną masę całkowitą – 3500 kg, wynik był zatrważający. Jak się później okazało ww. pojazd dystrybutora drewna kominkowego był już wielokrotnie kontrolowany przez ITD wówczas jego rzeczywisty masa całkowita wynosiła kolejno 9,5 t i 10,7 t. 

Ponadto w toku kontroli inspektorzy ujawnili:

– umieszczenie na pojeździe ładunku w sposób naruszający stateczność pojazdu;

– niezabezpieczenie ładunku umieszczonego na pojeździe przed zmianą położeni;

– brak dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Kontrola stanu technicznego pojazdu wykazała usterki  zagrażające bezpieczeństwu, jednakowoż zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu okazało się niemożliwe, gdyż kierujący nie posiadał wymaganego dokumentu w pojeździe. Tłumacząc się, iż go zagubił.

zielone_renault_messenger_wroclaw_2018_1 zielone_renault_messenger_wroclaw_2018_2