Zielony DAF w transporcie zielonej spycharki, w otoczeniu dwóch zielonych Lamborghini

Fot. SON.POL

Tym razem nie było to wydanie ciężarówki, lecz maszyny typowo budowlanej. Niemniej ciężarówka też się pojawiła i wszystko razem stworzyło bardzo ciekawy widok. W końcu nieczęsto można zobaczyć ciągnik siodłowy, naczepę niskopodwoziową, spycharka oraz dwa supersamochody w takich samych barwach.

Wszystkie te pojazdy zebrały się w podwarszawskiej firmie Bergerat Monnoyeur Polska, oferującej maszyny budowlane marki Caterpillar. DAF XF przyjechał tam po odbiór nowej spycharki, poruszając się w towarzystwie dwóch zielonych egzemplarzy Lamborghini Huracan Performante Spyder. Wszystkie te samochody reprezentowały firmę SON.POL z województwa pomorskiego, wykonującą między innymi drogowe prace ziemne.

Choć maszyny budowlane niemal zawsze mają kolor żółty, spycharka D6XE została polakierowana na specjalne zamówienie, otrzymując zielony kolor z palety Lamborghini. A jednocześnie bardzo podobny lakier otrzymał wspomniany DAF oraz jego niskopodwoziowa naczepa. Był to XF w rzadko spotykanej wersji 510-konnej, z kabiną Super Space Cab, z trzyosiowym podwoziem typu 6×2 oraz z kilkoma atrakcyjnymi dodatkami.

Z odbioru wszystkie pojazdy miały wracać razem, stanowiąc dosyć unikalny widok na drodze. Możecie to zobaczyć na poniższym filmie. Dołączyłem także dwa zdjęcia z Facebooka Firmy SON.POL.