OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 26 Wrzesień, 2018

Zgłoszenia do Konkursu Kierowców Scania 2018-2019 – startować można także zdalnie, przez Scania FMS

Scania opublikowała pełen kalendarz eliminacji do Konkursu Kierowców Scania 2018-2019. Zmagania startują w ponad 30 europejskich krajach, a główną nagrodą będzie fabrycznie nowa ciężarówka za maksymalnie 100 tys. euro.

Aby przejść do finału europejskiego, trzeba najpierw wygrać finał krajowy. W Polsce odbędzie się on 11 maja 2019 roku, w nowym serwisie marki Scania w Częstochowie. Jak natomiast można się do niego dostać? Co ciekawe, są tutaj aż dwa możliwe sposoby.

Po pierwsze, dla zawodników przewidziano typowe eliminacje. Odbędą się one w 11 serwisach marki Scania, a więc w niemal wszystkich regionach kraju. Najpierw będzie trzeba wówczas przejść przez test teoretyczny, dotyczący zabezpieczania ładunków, przepisów ruchu drogowego, czy pierwszej pomocy. Po teście odbędzie się zaś część praktyczna, sprawdzająca umiejętności manewrowania oraz jazdy ekonomicznej.

Druga możliwość dostania się do finału, z pominięciem typowych eliminacji, przewiduje wykorzystanie systemu telematycznego Scania FMS z pakietem Kontrola. Jeśli mamy dostęp do takiej aplikacji i za jej pośrednictwem zapiszemy się konkursu, weźmiemy udział w zmaganiach zdalnych. Scania FMS stale będzie śledziło nasze poczynania na drodze, analizując styl jazdy. Kierowcy z najlepszymi wynikami pojawią się zaś na szczycie wirtualnego rankingu, mogąc trafić właśnie do krajowego finału.

Kolejny etap konkursu, czyli finał europejski, ma mieć miejsce 25 maja 2019 roku, w centrali firmy Scania w Södertälje. Kto natomiast w tym finale zwycięży, będzie mógł skonfigurować sobie dowolną nową Scanię o wartości do 100 tys. euro. Następnie pojazd ten zostanie mu bezpłatnie przekazany. Dokładnie tak, jak miało to miejsce na przykład ze Scanią R580 Topline opisywaną tutaj.

Warto jeszcze zaznaczyć, że w przeciwieństwie do dotychczasowych konkursów Scanii, tegoroczne zmagania nie przewidują żadnego limitu wiekowego. Mogą w nich więc startować także kierowcy o bardzo dużym doświadczeniu.

Mapę z terminami krajowych eliminacji zamieszczam poniżej. Formularz zgłoszeniowy do Konkursu Kierowców Scania jest dostępny zaś na stronie www.scania.pl.

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. Dawid napisał(a):

    Już zazdroszczę zwycięzcy, i oby to był Polak.

  2. BULEK Z VOSA napisał(a):

    Ja zostałem wybrany jako przedstawiciel vos logistics Polska jako że mom tylko 290 przepalu za półrocze. I jo to wygrom i dostanę ekstra 100 zł brutto do podstawy. Only 5 Label chlopy

  3. Serwis w Gliwicach nie powinien przeprowadzać czegokolwiek. Każda wizyta w tym serwisie to męka. Obsługa traktuje Cię jak głupka, barana. Są najmądrzejsi na świecie na moje oko to trafili tu z czasów komuny gdzie to sprzedawca był kimś. Pomijając fakt że zachowują się niekulturalnie i mają gdzieś klienta to naprawy u nich trwają wieczność.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.