ZF inwestuje w technologię do budowy bezzałogowych ciężarówek, przejmując całą grupę specjalistów

zf_ciezarowka_sterowana_pilotem

Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że najbliższa przyszłość transportu będzie należała do ciężarówek, które poradzą sobie na drodze nawet ze śpiącym kierowcą. Kolejnym przykładem takiego znaku może być przejęcie niemieckiej firmy HDLE GmbH, która od 1 lipca będzie należała do ZF Friedrichshafen, czyli znanego producenta chociażby skrzyni biegów.

ZF pokusił się na firmę HDLE z uwagi na technologię, którą opracowali i rozwijają jej pracownicy. Mowa tutaj o całym szeregu rozwiązań mających służyć właśnie w autonomicznych ciężarówkach, obejmującym chociażby świetne systemy kamer i czujników obserwujących sytuację wokół pojazdu. Jak stwierdził sam ZF, inżynierowie dysponujący tego typu wiedzą i mający doświadczenie w pracy z samojeżdżącymi pojazdami to prawdziwa rzadkość. Co więcej, wraz z tymi inżynierami ZF przejmie od HDLE także kilka testowych samochodów, które dołączą do jego dotychczasowej eksperymentalnej floty.

Więcej artykułów na temat autonomicznych pojazdów znajdziecie TUTAJ. Tymczasem na zdjęciu widać prototyp firmy ZF z 2012 roku, będący ciężarówką, którą można manewrować przy pomocy pilota zdalnego sterowania.