Zestaw z naczepą zarejestrowany na 3,5 tony DMC, czyli zaskakująca wariacja na temat Volkswagena LT

volkswagen_lt_zestaw_z_naczepa_2

Przez ostatnie dwa lata prezentowałem na 40ton.net już naprawdę najróżniejsze ciągniki siodłowe na bazie samochodów dostawczych (zobaczcie TUTAJ). Niemniej śmiało mogę stwierdzić, że Volkswagen LT, który wpadł ostatnio w ręce WITD Gdańsk, przebił wszystkie prezentowane dotychczas konstrukcje, wyróżniając się i ładunkiem, i rozmiarami, i konfiguracją, i dokumentami. W kwestii ładunku oraz rozmiarów zdjęcia mówią oczywiście same za siebie, jeśli chodzi o konfigurację, to uwagę zwraca zastosowanie zarówno siodła, jak i sprzęgu, natomiast sprawę homologacji opisano w poniższym komunikacie. O ile bowiem dobrze go rozumiem, DMC całego zestawu wynosiło tutaj jedynie 3,5 tony!

W dniu 17.06.2016 roku inspektorzy WITD Gdańsk O/Kwidzyn  prowadzili czynności kontrolne na drodze krajowej nr  55 w m. Gardeja.  Zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów  jadący z Ciechocinka do Elbląga. Pojazdy wykorzystane do wykonania zadania transportowego okazały się zdecydowanie niewystarczające. Do tego stopnia, że część wiezionego towaru znajdowała się również w kabinie kierowcy.

Przeprowadzono ważenie pojazdów i stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o półtorej tony. Waga pojazdów wyniosła 5 ton, podczas gdy zgodnie z danymi w dowodach rejestracyjnych, mogła maksymalnie wynosić 3,5 tony.  Kierowcę ukarano mandatem karnym, zespół pojazdów skierowano na parking administracyjny.

volkswagen_lt_zestaw_z_naczepa_1