OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 20 Czerwiec, 2016

Zestaw z naczepą zarejestrowany na 3,5 tony DMC, czyli zaskakująca wariacja na temat Volkswagena LT

volkswagen_lt_zestaw_z_naczepa_2

Przez ostatnie dwa lata prezentowałem na 40ton.net już naprawdę najróżniejsze ciągniki siodłowe na bazie samochodów dostawczych (zobaczcie TUTAJ). Niemniej śmiało mogę stwierdzić, że Volkswagen LT, który wpadł ostatnio w ręce WITD Gdańsk, przebił wszystkie prezentowane dotychczas konstrukcje, wyróżniając się i ładunkiem, i rozmiarami, i konfiguracją, i dokumentami. W kwestii ładunku oraz rozmiarów zdjęcia mówią oczywiście same za siebie, jeśli chodzi o konfigurację, to uwagę zwraca zastosowanie zarówno siodła, jak i sprzęgu, natomiast sprawę homologacji opisano w poniższym komunikacie. O ile bowiem dobrze go rozumiem, DMC całego zestawu wynosiło tutaj jedynie 3,5 tony!

W dniu 17.06.2016 roku inspektorzy WITD Gdańsk O/Kwidzyn  prowadzili czynności kontrolne na drodze krajowej nr  55 w m. Gardeja.  Zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów  jadący z Ciechocinka do Elbląga. Pojazdy wykorzystane do wykonania zadania transportowego okazały się zdecydowanie niewystarczające. Do tego stopnia, że część wiezionego towaru znajdowała się również w kabinie kierowcy.

Przeprowadzono ważenie pojazdów i stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o półtorej tony. Waga pojazdów wyniosła 5 ton, podczas gdy zgodnie z danymi w dowodach rejestracyjnych, mogła maksymalnie wynosić 3,5 tony.  Kierowcę ukarano mandatem karnym, zespół pojazdów skierowano na parking administracyjny.

volkswagen_lt_zestaw_z_naczepa_1

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. Drajwer napisał(a):

  Drzwi od stodoły ;)))

 2. GKW napisał(a):

  Autor notatki WITD Gdańsk nawet nie wie, gdzie jego koledzy dokonują kontroli… zdjęcie zrobione w Kwidzynie, przy Lotosie – wylot w kierunku mostu na Wiśle i Malborka, nie w Gardei.

 3. kajos napisał(a):

  zadtanawia mnie to
  po col tam siodlo jak jest hak albo odwrotnie
  na haku jest niby hamulec najazdowy ale jak to ma dzialac jak jest na sztywno w siodle ?

 4. Rafik napisał(a):

  Razem z ładunkiem, to ten zestaw przypomina mi trochę wyładowane ciężarówki rodem z Indii czy też innego dalekowschodniego kraju. Ale zestaw sam w sobie ciekawy.

 5. Kingofbelarus napisał(a):

  Ależ kogoś poniosła fantazja. Normalnie nie mogę ogarnąć tej konfiguracji. To co on ciągnie jest jednocześnie leżącą na siodle naczepą i przyczepioną do haka przyczepą? Czy ta część na siodle leży luźno na przyczepie i tworzy się zestaw w rodzaju przyczepy do dłuzycy i ładunku?

  • pete379 napisał(a):

   Takie rzeczy widziałem kiedyś w silosach samonośnych do pasz, ale tak dyszel szedł do ciągnika, a oś naczepy była na wieńcu i tak zwiększali Holendrzy manewrowość.
   Ale obecnie nikt tego nie stosuje- albo linka, albo drążki. A w tej “naczepie” nie widzę, zeby osie były na wieńcu.

 6. Tomq napisał(a):

  W tym przypadku DMC prawdopodobnie równe jest rzeczywistej masie całkowitej pojazdu, bo te zbiorniki więcej jak 300kg sztuka nie ważą plus rury to będzie z 1500 kg…ciekawe jaka jest masa własna zestawu w dowodzie/dowodach.

 7. Robert napisał(a):

  Według mnie to nie siodło tylko zwykłe kłonice na obrotnicy a przyczepa normalnie przypięta na haku cos podobnego jak dawno temu przwożono drewno na Starach 266,244 plus przyczepa

 8. robert napisał(a):

  gdzie autor widzi naczepę

 9. Demon75 napisał(a):

  Chyba nie łapię do końca. Na zdjęciu widać LT z pojedynczym ogumieniem i niezależnym zawiasie z przodu, czyli DMC ciągnika mieści się pomiędzy 2.8 a 3.5t. Zbiorniki z tworzyw sztuczny też dużo nie ważą. Na logikę wystarczyłoby, żeby kierowca miał B+E i Viatola i mógłby legalnie śmigać. Bardzo się mylę?
  Swoja drogą bardzo ciekawa konstrukcja tej przyczepo-naczepy.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.