OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 6 Czerwiec, 2016

Zestaw typu link, z dwiema fińskimi naczepami oraz czeskim Renault Premium, spotkany pod Warszawą

szwedzki_zestaw_polska_2

Kolejny tydzień zaczynamy od razu od czegoś bardzo ciekawego. Oto bowiem Czytelnik Robert jechał sobie drogą krajową nr 7, gdzieś w okolicach Magdalenki, kiedy jego oczom ukazał się typowo nordycki zestaw typu link. Składał się on z aż dwóch zarejestrowanych w Finlandii naczep, z których pierwsza została naturalnie wyposażona w siodło oraz w wysunięty do tyłu wózek. A do tego doszedł ciągnik siodłowy w postaci Renault Premium, mającego na sobie czeskie tablice rejestracyjne.

Od razu rodzi się oczywiście pytanie, do czego wykorzystywana jest ta ciężarówka i czy zgodnie z przepisami może się ona poruszać po polskich drogach? Patrząc na nasze prawo od razu można znaleźć pewien zasadniczy problem – definicja “pojazdu członowego” przewiduje możliwość łączenia ciągnika siodłowego z wyłącznie jedną naczepą. Nie da się tutaj także dopasować definicji pojazdów modułowych, jako że w ich przypadku oczekuje się rozwiązań typowych dla transportu ponadnormatywnego, jak na przykład hydrauliczne połączenia, czy też “łabędzia szyja”. A kolejna sprawa to możliwość przekroczenia 16,5 metra długości całkowitej, choć tutaj akurat trudno wydać wyrok patrząc na samo zdjęcie.
szwedzki_zestaw_polska_3
szwedzki_zestaw_polska_1

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Flokowiec napisał(a):

  Link ciagnie link

 2. smunco napisał(a):

  Dokladnie. Nie jest to zestaw link + naczepa które maja 25,5m tylko link +link. Taki link złożony ma ok 6,5m wiec mieści sie w 16,5m normy.

 3. zzx napisał(a):

  ja tam z miarką nie latałem, ale na oko to ten “zestaw” ma więcej jak 16,50.

 4. Filip napisał(a):

  dlugosc prezstrzeni ladunkowej takiej naczepy typu “link ” wynosi okolo 7,8 dokladniej wiec nie miesci sie taki zestaw 2x link w 16,5m z ciagnikiem .

 5. 13*60 napisał(a):

  Idąc dalej to muszę pomyśleć czy do przyczepy kampingowej nie mógłbym jeszcze zaczepić podwozia z pontonem ?

  😉

 6. kiziu napisał(a):

  A nie jest to traktowane jako auto z przyczepą gdzie dł. może wynosić 18,75 ? Powiem szczerze so końca nie jestem pewny.

 7. Seba napisał(a):

  Link+link miesci się w granicach dlugosci normalnego zestawu typu tandem,typowy link w szwecjii lub Finlandii ma 25m dlugosci a waga siega 64 ton,niebawem limity maja być zwiększone do 90 ton i 32 m (testy od około 6 lat trwaja na polnocy szwecjii)

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.