OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 31 Styczeń, 2018

Zestaw typu B-Double dopasowany do niemieckich wymagań – dwa siodła oraz układ skrętnych osi

W nawiązaniu do tekstu:

Przekraczanie granic zestawami 25,25 m– praktyczne informacje na temat pięciu krajów

Holenderska firma Ecocombi zaprezentowała uniwersalny zestaw typu B-Double. Może on spełnić przepisy ze wszystkich krajów, które dopuszczają ruch 25-metrowych zestawów. Mowa tutaj także o Niemczech, gdzie obowiązują wyjątkowo restrykcyjne normy zwrotności.

b_double_ecocombi_niemcy

B-Double, jak na powyższym zdjęciu, to układ kojarzony głównie z Australią. Ciągnik siodłowy jedzie tutaj z dwiema naczepami, z którymi pierwsza wyposażona jest w dodatkowe siodło. Jest ono zainstalowane na dodatkowej platformie, którą – w przypadku jazdy bez drugiej naczepy – można wsunąć pod zabudowę.

W wydaniu Ecocombi istotne jest natomiast coś jeszcze. To elektryczno-hydralicznie skręcane osie w naczepach, pozwalające spełnić niemieckie przepisy. Taki zestaw z powodzeniem sprawdzi się więc na trasach między Holandią a Niemcami. Dlatego trafił on właśnie do oficjalnej sprzedaży w obu tych krajach.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. Grześ 90 napisał(a):

  2 razy dłuższe zestawy ,2 razy dłuższe korki

 2. Anaheim napisał(a):

  Taki układ tojedt norma w Danii, nic innego na drogach nie widać z przedluzanych zestawów.

 3. Alberrrto napisał(a):

  Firma Tracon, gama modeli pod nazwą “ecocombi”.

  https://www.tracontrailers.nl/

 4. Krzysztof napisał(a):

  Dwa razy dłuższy zestaw=mniejsza ilość potrzebnych kierowców. Pa Pa Pa dziad kierowcy praca będzie dla kierowców a dziad szoferaka zaprosimy co najwyżej na budowę.

  • Dabo napisał(a):

   Hehehehehehehehe smieszne, acz prawdziwe, bolesnie dla niektorych, ale oby takich mniej, sorrry ubawilem sie komentarzem, ale niech sie stanie…

  • Tomek napisał(a):

   A pomyslałeś o tym w inny sposób? Porządne firmy kupią takie zestawy i nie będzie potrzeba dziadtransów 😉 Kierowców jest teraz za mało , więc będzie ich tyle ile potrzeba. Dziady przestaną psuć rynek, dobre firmy zwiększą zyski, a co za tym idzie wzrosną pensje kierowców… Nie mogę się już doczekać 😉

 5. Darek napisał(a):

  Krzysztofie masz rację, ale niech działa w dwie strony. Powinno być dwa razy dłuższy=adekwatne wynagrodzenie, czyli razy dwa.

 6. Krzysztof napisał(a):

  Darek dlaczego dwa razy tej samej drogi nie robisz jeden wysiłek i czas

 7. Stefan napisał(a):

  To ja już nie ogarniam ? A wiec tak zajeżdża taki skład do biedronki No nie i go rozładowują jeden sklad a nie dwóch sioferow to na pułkach sklepowych powinno być taniej a jest drożej ? To po co ta cała zabawa w takie długie zestawy

 8. Krzysztof napisał(a):

  Stefan po to że nie ma komu jeździć. To gadanie o bezpieczeństwie ekologii to pić na wodę tutaj chodzi o kasę i tyle mniejszy koszt przewozu sztuki towaru jeden kiero któremu będzie się płacić tyle ile się płaci. Kasa misie kasa rządzi światem. No i jeszcze ta no wiecie d…..

 9. zzz napisał(a):

  Krzysztof !! tylko pojawia się problem gdzie są parkingi dla tak długich aut

 10. Krzysztof napisał(a):

  Zza to nie mój problem.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.