Zestaw tuningowych dodatków dla nowego Mercedesa Sprintera – spojlery na każdą stronę i prawie V8

Posiadacze nowego Mercedesa Sprintera mogą się już zaopatrywać w sportowe dodatki. Niemiecka firma Hartmann pokazała właśnie pełen pakiet tuningowy, noszący nazwę SP Stream i przeznaczony dla samochodów z tylnym wariantem napędu.

Wraz z nowym pakietem Sprinter otrzymuje zmodyfikowany zderzak przedni, nakładki na progi oraz inny specjalny zderzak tylny. Ten ostatni ma imitować coś w rodzaju dyfuzora, choć jest też w pełni przygotowany do montażu haków holowniczych.

Uzupełnieniem pakietu jest cały zestaw felg. Hartmann oferuje aluminiowe obręcze o średnicy 18, 19 lub 20 cali, mając przy tym trzy możliwe wzory oraz rozmaite kombinacje kolorystyczne.

Do tego Hartmann może też dołączyć urządzenie o nazwie „V8 Soundgenerator”, produkowane przez firmę Eberspächer. Jest to coś w rodzaju puszki generującej dźwięki, zamontowanej obok układu wydechowego i mającej emitować bulgot klasycznego V8. Skutecznie zagłusza ona warkot czterocylindrowego turbodiesla, a w razie potrzeby może po prostu zostać wyłączona.