Zestaw przestrzenny bez ani jednej deski – kurtyny Power Curtain oszczędzają 500 kg

W ubiegłym roku Schmitz Cargobull pochwalił się nowym typem plandek. To kurtyny o nazwie Power Curtain, pozwalające całkowicie wyeliminować użycie desek. Teraz zaś to samo rozwiązanie przeniesiono na grunt zestawów przestrzennych, prezentując Power Curtain na ciężarówce z przyczepą.

Nowy typ plandeki trafił na pięcioosiowy, 38-paletowy zestaw o oznaczeniu M.CS Z.CS. System Power Curtain ma tutaj dokładnie takie zalety, jak w przypadku naczepy. Wyróżnia go więc zastosowanie wstawek z włókiem aramidowych, stosunkowo elastycznych, a przy tym mających ogromną wytrzymałość. Sam za siebie mówi fakt, że z dokładnie tego samego materiału wykonuje się kamizelki kuloodporne oraz wzmocnienia strażackich mundurów.

Po zastosowaniu Power Curtain, cały zestaw nie potrzebuje ani jednej deski w zabudowie, znacznie ułatwiając otwieranie boków. Dodatkową zaletą jest też oszczędność 500 kilogramów na masie właśnie. Jednocześnie opisywane rozwiązanie gwarantuje certyfikat DIN EN 12642 Code XL. W opcji można sobie także zażyczyć zgodność z samochodowym certyfikatem Daimler 9.5 oraz napojowym VDI 2700.

Omawiane kurtyny widziane od środka, na przykładzie naczepy: