Zestaw do przerobienia Mercedesa Vario lub T2 na pojazd elektryczny – BPW opracowało specjalną oś

mercedes_vario_818

Firma BPW, znana z produkcji osi do samochodów ciężarowych, również chce skorzystać z mody na elektryczną motoryzację. W tym celu przedsiębiorstwo przygotowało kompletny, elektryczny układ napędowy, zamknięty w pojedynczej osi.

Elektryczna oś BPW przeznaczona jest do samochodów o DMC około 7,5 tony. Głównym kandydatem ma być tutaj Mercedes-Benz Vario i to właśnie z jego udziałem BPW zaprezentowało swój nowy produkt. Używany egzemplarz został pozbawiony spalinowego silnika oraz skrzyni biegów, a klasyczna tylna oś została zastąpiona taką z dwoma silnikami elektrycznymi – po jednym na każde koło. Po podwoziem pojawił się też zestaw akumulatorów. Wygląda to następująco:

elektryczna_os_bpw_vario_t2

W przygotowaniu pierwszego, demonstracyjnego pojazdu uczestniczyło Paul Nutzfahrzeuge, czyli niemiecki specjalista od modyfikowania ciężarowych Mercedesów. Wspólnie obie firmy chwalą się, że zelektryfikowane Vario jest samochodem bardzo praktycznym. Poprawił mu się promień skrętu, a masa własna jest mniej więcej taka sama, jak w egzemplarzach z oryginalnym napędem. Ponadto omawiamy zestaw ma też pasować do starszych Mercedesów T2 (poniżej), począwszy od 1986 roku produkcji. Uzyskanie pojazdu bazowego może być więc bardzo tanie.

Jaka będzie cena takiej modyfikacji, a także ile wyniesie zasięg na jednym ładowaniu? Tego dowiemy się w późniejszej części roku, najprawdopodobniej przy okazji jesiennych targów IAA 2018 w Hanowerze.

mercedes_t2