Zespół F1 Ferrari sprzedaje dwa Iveco Stralis ze specjalistycznymi naczepami, które służyły przez 10 lat

iveco_stralis_daily_eurocargo_ferrari

Rano (TUTAJ) prezentowałem krótki film przygotowany na zamówienie zespołu F1 Lotus, w którym można zobaczyć jak wyścigowy bolid przejeżdża pod wyskakującym z rampy Renault Magnum z naczepa. Zostańmy więc jeszcze na chwilę w temacie Formuły 1 i przyjrzyjmy się bliżej dwóm wspaniałym transporterom wystawionym na sprzedaż przez zespół Ferrari. Włosi sprzedają je prawdopodobnie w związku z zakupem nowego sprzętu, które na który składają się m.in. ciągniki opisywane TUTAJ.

W ogłoszeniu mowa jest oczywiście o Iveco Stralis, od wielu lat „nadwornej” ciężarówce Scuderia Ferrari, a także o dwóch specjalistycznych naczepach. Naczepy te weszły do użytku w 2003 roku, natomiast miniony sezon zawodów był dla nich ostatnim w czerwonych barwach. Oznacza to więc, że na ich pokładzie zasiadały m.in. takie gwiazdy jak  Michael Schumcher, Fernando Alonso oraz Felipe Massa. Obie naczepy odwiedziły wszystkie europejskie wyścigi zespołu w latach 2003 – 2013, stanowiąc na nich coś w rodzaju zaplecza biurowo-serwisowego. A wszystko za sprawą nietypowego systemu rozkładania.

Każda naczepa może ponieść swój dach na wysokość 7 metrów, tworząc  ten sposób dwupiętrową konstrukcję, w przypadku połączenia obu pojazdów oferującą aż 200 m2 powierzchni. W jednej naczepie przestrzeń ta jest zagospodarowana jako punkt serwisowy oraz biurowy, natomiast druga posiada także specjalne miejsca do przewozu samych bolidów.

Co natomiast z ciągnikami? Te zespół również wystawił na sprzedaż, w komplecie z naczepami. Starszy z nich to Stralis pierwszej generacji z 480-konnym silnikiem, natomiast drugi reprezentuje nowszą wersję z silnikiem 540. Oba pojazdy mają podobno bardzo niewielkie przebiegi, co ma czynić je tym większą gratką dla kolekcjonerów. No właśnie, kolekcjonerzy – to z myślą o nich pojazdy wystawiane są na sprzedaż, choć nie wyklucza się także zakupu przez inny zespół sportowy, który potrzebuje po prostu praktycznego i dobrze wykonanego pojazdu. Co ważne, dwa zestawy mogą zostać sprzedane nie tylko w komplecie, lecz także osobno. Ceny niestety nie podano.

Ogłoszenie sprzedaży czeka TUTAJ, natomiast poniżej kilka dołączonych do niego zdjęć.

iveco_stralis_ferrari_f1_sprzedaz_uzywane_1 iveco_stralis_ferrari_f1_sprzedaz_uzywane_2 iveco_stralis_ferrari_f1_sprzedaz_uzywane_3 iveco_stralis_ferrari_f1_sprzedaz_uzywane_4 iveco_stralis_ferrari_f1_sprzedaz_uzywane_5 iveco_stralis_ferrari_f1_sprzedaz_uzywane_6 iveco_stralis_ferrari_f1_sprzedaz_uzywane_7 iveco_stralis_ferrari_f1_sprzedaz_uzywane_8