OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 8 Październik, 2014

Kilka zdjęć starych brytyjskich ciężarówek oraz przestrzenna betoniarka, czyli ludzie “mejle” piszą

Krótko po opublikowaniu mojego artykułu na temat upadku wszystkich brytyjskich producentów ciężarówek (zapraszam TUTAJ), na adres mailowy redakcja@40ton.net przyszła wiadomość od Aleksandra Psiurskiego pracującego na co dzień w Wielkiej Brytanii. Przysłał on kilka fotografii dawnych brytyjskich ciężarówek, które były wystawiane na jednym ze zlotów. Zapraszam do przeglądania:

Foden FE6/15 z 1953 roku. Zwróćcie uwagę na linię szyb w kabinie niczym w lokomotywie i malutkie drzwi do kabiny.

angielskie_ciezarowki_aleksander_2

Tutaj już mamy normalniej wyglądającą kabinę w Fodenie S20 z 1959 roku. Fascynujące jak bardzo w tych ciężarówkach eksponowano logo producenta.

angielskie_ciezarowki_aleksander_3

Kolejna ciężarówka to już natomiast wczesne lata 80-te i “solówka” ERF serii B.

angielskie_ciezarowki_aleksander_4

I z epoki Modern Talking i disco przenosimy do lat 40-tych. Poniżej czeka bowiem AEC Matador z 1946 roku. Ciężarówka pozostawała w użytku do 1969 roku, a następnie po prostu odstawiono ją w kąt, gdyż wał korbowy uznał, że ma już dosyć pracy. W 1988 znalazł się jednak miłośnik, który uratował wrak przed złomowaniem i poświęcił aż osiem lat na kompleksową renowację.

angielskie_ciezarowki_aleksander_5

Na koniec jeszcze ciężarówka, którą na co dzień jeździ autor zdjęć i którą oczywiście chciał się pochwalić. Jest to DAF CF z typową dla Wielkiej Brytanii przestrzenną mieszarką do betonu. Zabudowy tego typu prezentowałem już kiedyś TUTAJ na przykładzie potężnego Renault serii K.

angielskie_ciezarowki_aleksander_1

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. iParts.pl napisał(a):

    Kiedyś to były ciężarówki 🙂 piękne

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.