Zderzenie wozu strażackiego oraz zestawu z naczepą – nie żyje dwoje strażaków z OSP

Na drodze krajowej nr 10 pod Toruniem doszło dzisiaj do szczególnie tragicznego wypadku. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe marki MAN – ciągnik siodłowy z naczepą oraz wóz strażacki lokalnego OSP, jadący do pożaru.

Do tragedii doszło około godziny 5 rano, w Czernikowie, zaledwie kilkaset metrów od remizy OSP. To właśnie stamtąd na sygnale wyjechał strażacki MAN, wraz z pięcioma ratownikami wezwany do pożaru sadzy. Ciężarówka dojechała do głównego skrzyżowania w miejscowości, krzyżującego się z drogą krajową nr 10. Tam zderzyła się innym pojazdem, jakim był MAN TGX z naczepą.

Załogowa kabina wozu otrzymała uderzenie w lewą stronę nadwozia. Dwoje strażaków – kobieta oraz mężczyzna – odniosło przy tym śmiertelne obrażenia. Trzech kolejnych zostało rannych i trafiło do szpitali w Toruniu oraz Lipnie.

Bardzo poważnych uszkodzeń doznał także ciągnik siodłowy z naczepą. Poza zderzeniem z wozem strażackim, trafił on na przydrożne bariery i staranował betonową latarnię. Kabina uszkodziła się jednak głównie z prawej strony i o obrażeniach kierowcy się nie wspomina.

Informacje o dokładnej przyczynie oraz przebiegu zdarzenia nie są na razie znane.

Komunikat Państwowej Straży Pożarnej:

W m. Czernikowo samochód OSP jadąc alarmowo do pożaru sadzy, zderzył się z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia, dwoje druhów poniosło śmierć a trzech zostało rannych. Komendant Główny PSP w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin

Zdjęcia z miejsca zdarzenia:
(Fot. Pomoc Drogowa Truck & Bus J&J Hejnowicz)