OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 18 Grudzień, 2018

Zderzenia ciężarówki, dwóch aut dostawczych i dwóch osobowych – karambol na A4 pod Krakowem

Krakowski odcinek autostrady A4 był dzisiaj miejscem dwóch poważnych wypadków. Razem stworzyły one karambol, w którym jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Jak wyjaśnia lokalna policja, zaczęło się od najechania samochodu dostawczego na tył ciężarówki. Miało to miejsce około godziny 6 rano, na jezdni w kierunku zachodnim, przed węzłem Kraków Balice.

Chwilę później, tuż przy miejscu pierwszego wypadku, zderzyły się też dwa auta osobowe oraz kolejny “dostawczak”. Ten ostatni ustawił się wręcz w poprzek jezdni i przewrócił na prawy bok.

Policja wyjaśnia, że uczestnicy drugiego zdarzenia najprawdopodobniej wykonywali gwałtowne manewry. Chcieli oni ominąć pierwszy wypadek, a przy okazji sami się zderzyli.

Jak na razie nie podaje się którym pojazdem jechała ofiara śmiertelna. Jak jednak pokazują poniższe zdjęcia, wyjątkowo mocno uszkodziło się Iveco Daily z pierwszego wypadku.

Na koniec wrócę uwagę na jeszcze jedną rzecz. Jak podaje facebookowa strona “Kraków112”, przed miejscem zdarzenia nie utworzono korytarza ratunkowego. Tym samym służby miały poważny problem z dotarciem na miejsce. Jeśli natomiast chodzi o utrudnienia w ruchu, to mogą się one utrzymać co najmniej do godziny 10.