Kilka zdań o włoskich autach dostawczych – nowe Ducato, nowe Daily, a także ich amerykańskie odmiany

Jak już wcześniej pisałem, rok 2014 będzie stał pod znakiem premier samochodów dostawczych. Spodziewamy się już nowego Transita, Vito, Trafica, Vivaro, Ducato, Boxera, Jumpera, Mastera i prawdopodobnie także Iveco Daily. Część z tych maszyn pojawi się na rynku w całkowicie nowych wydaniach, część zostanie natomiast poddana wyłącznie modernizacji.

Tymczasem specjaliści od szpiegowskich zdjęć nowych modeli samochodów nie próżnują i w internecie pojawiają się kolejne fotografie. Tym razem prezentuję zamaskowane Iveco Daily oraz Fiata Ducato:

daily_2014_szpiegowskie

ducato_2014_szpiegowskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy okazji włoskich aut dostawczych warto także wspomnieć o ich amerykańskich wersjach. Od jakiegoś czasu w Ameryce Północnej można sprawić sobie auto o nazwie Ram ProMaster, które jest lokalną wersją Fiata Ducato. W przygotowaniu jest także kolejny pojazd, mianowicie tamtejsza wersja Fiata Doblo. Autorzy portalu allpar.com podejrzewają jednak, że na tym nie koniec i już wkrótce mieszkańcy USA dostaną do dyspozycji również Iveco Daily z logiem firmy Ram. Na łamach tego samego serwisu pojawiły się amatorskie wizualizacje Doblo oraz Daily z frontami przeszczepionymi od osobowych Dodge’ów. Trzeba przyznać, że wyglądają one całkiem zachęcająco:

ram_daily

ram_doblo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I na koniec jedna fotografia Ram-a ProMaster, tak dla przypomnienia:

ram_promaster

zdjęcia: worldcarfans, allpar.com