Zbliża się premiera nowych ciężarówek marki Renault Trucks? Oto zdjęcia Gamy K w kamuflażu

Europejski rynek samochodów ciężarowych może wkrótce obfitować w nowości. Dopiero co podawałem, że obecnie trzech producentów testuje swoje pojazdy w przedpremierowym kamuflażu. Teraz jednak może się okazać, na liście nowości pojawi się pojazd numer cztery.

Czytelnik Bartosz miał ostatnio okazję sfotografować bardzo ciekawy pojazd. Było to Renault Trucks Gamy K, ewidentnie objęte zewnętrznym i wewnętrznym kamuflażem. Liczne panele nadwozia miały nakładki, przedniego zderzaka zupełnie nie było widać, a i deska rozdzielcza była w większości przysłonięta. Przykręcono na niej obudowę z wycięciami na przełączniki oraz wyświetlacze.

Trudno znaleźć inne wytłumaczenie dla takiego wyglądu, niż przedpremierowe testy. Z drugiej jednak strony, fotografie ciężarówki zostały wykonane w Polsce i prawdopodobnie tutaj też ma ona pracować. Nigdy bym się zaś nie spodziewał, by francuski producent postanowił testować swoje nowe wywrotki właśnie u nas.

Nieco dziwić może też fakt, że w kamuflażu widzimy właśnie pojazd budowlany. Zwykle w premierach prym wiodą bowiem pojazdy długodystansowe, a dopiero potem dołączają do nich wersje specjalistyczne. Choć z drugiej strony, gdy Renault Trucks pokazało swoją obecną gamę Euro 6, również zaprezentowano wszystkie wersje na raz, od tych budowlanych, po typowo szosowe.

Jak więc będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się zapewne za kilka miesięcy, może nieco ponad rok. Tymczasem przypomnę, że wśród innych pojazdów testowych w kamuflażu są obecnie następcy DAF-a XF (więcej na ten temat tutaj), MAN-a TGX (więcej tutaj) oraz serii FH i FM oraz Volvo Trucks (więcej na ten temat tutaj).

Dodatkowe zdjęcia zakamuflowanej Gamy K: