Zatrzymano grupę Egipcjan, którzy masowo ukrywali imigrantów w ciężarówkach stojących przy E40

imigranci_z_afganistanu_w_ciezarowce

Belgijska policja poinformowała o dużym sukcesie w walce z przemytnikami ludzi. Na początku tego tygodnia udało się zatrzymać aż 16 osób zajmujących się właśnie tym procederem. Wszyscy oni okazali się pochodzić z Egiptu, a co najważniejsze z punktu widzenia transportowców, masowo umieszczali imigrantów w ciężarówkach bez wiedzy kierowców.

Jak ustalono, Egipcjanie korzystali przede wszystkim z parkingów przy autostradzie E40: Groot-Bijgaarden, Wettern oraz Drongen. Nocą przywozili oni tam całe grupy nielegalnych imigrantów, chcących udać się do Wielkiej Brytanii, a następnie „szukali” dla nich transportu. W czasie gdy kierowcy spali, ludzie byli umieszczani w naczepach, w tym nawet w chłodniach oraz silosach. Średnio jednej nocy wysłano tak w trasę nawet 40 osób, przy okazji narażając kierowców i przewoźników na ogromne, brytyjskie kary.

W akcję aresztowania tych 16 osób zaangażowanych było aż 215 policjantów. Przeszukali oni między innymi 12 mieszkań znajdujących się na terenie Brukseli.

Zdjęcie nie ma bezpośredniego związku z tekstem.