OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 23 Styczeń, 2018

Zasnął za kierownicą, a jego ciężarówka zaczęła jechać pod prąd – po przebudzeniu kontynuował tę jazdę

W Wielkiej Brytanii zakończył się proces 63-letniego kierowcy ciężarówki, który 7 września 2016 roku zasnął za kierownicą swojego pojazdu. Wraz z informacją o wyroku, do sieci trafiło także nagranie ze zdarzenia, wykonane przez pokładowy wideorejestrator.

63-letni Brytyjczyk zasnął w czasie jazdy po autostradzie M62. Zestaw poruszał się wówczas na tempomacie, mając ustawioną prędkość 89 km/h. Choć więc ciężarówką nikt nie sterował, staranowała ona barierkę rozdzielającą pasy ruchu i wpadła na przeciwległą jezdnię.

Kiedy kierowca się przebudził, ciężarówka toczyła się już po niewłaściwej jezdni. Mężczyzna był przy tym kompletnie zdezorientowany i podjął decyzję o kontynuowaniu jazdy. Ciężarówka przejechała więc w niewłaściwym kierunku półtora kilometra, lekko uderzyła w dwa inne samochody i kilkukrotnie była o krok od poważnego zderzenia.

63-latek przestał jechać pod prąd dopiero po dojechaniu do najbliższego zjazdu. Tam – również pod prąd – opuścił autostradę, dojechał do ronda i jak gdyby nigdy nic postanowił kontynuować trasę. Tym razem poruszał się po właściwej jezdni, lecz i tak nie zajechał daleko. O sprawie została bowiem powiadomiona policja, która krótko później dokonała zatrzymania.

Teraz Brytyjczyk odpowie za swoje zachowanie, trafiając na dziewięć miesięcy do więzienia. Ponadto przez cztery lata i cztery miesiące nie będzie on mógł prowadzić pojazdów. Biorąc pod uwagę jego wiek, raczej nie wróci już do drogowego zawodu. A dlaczego mężczyzna zasnął w czasie jazdy, w środku dnia? Wiele wskazuje na zespół bezdechu sennego, zdiagnozowany u skazanego i odpowiadający za podwyższoną senność w ciągu dnia.

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. dfdfd napisał(a):

  Jeszce pod prąd na najszybszym pasie. Swoją droga perze barierki przeleciał jak po plastikowym płotku ogrodowym.

 2. Bob napisał(a):

  Pierwsze primo to jeśli kierowca nie może decydować czy jest wypoczęty czy nie tylko ustawodawca uważa iż kierowca jest takim debilem, że lepiej za niego decydować to niech ustawodawca ponosi odpowiedzialność za to co się dzieje na drogach.

  Zachowanie kierowcy po przeskoczeniu barierki może wskazywać na na udar podobnie jak samo “zaśnięcie”.

 3. Marek napisał(a):

  Skoro miał bezdech senny tzn. że był chory a chorego jak wiadomo skazać nie wolno.

  Pewnie gdyby sie zatrzymał po przrebudzeniu to nic by mu nie groziło.

 4. Prodokus napisał(a):

  Kolego, zmień sobie *Zestaw zestaw.

 5. Qwerty napisał(a):

  Jeśli miał kask i kamizelkę to był bezpieczny.
  Bynjamniej w Anglii.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.