rekrutuj 40ton665
Opublikowane 16 Listopad, 2015

Zasilane pantografem ciężarówki będą testowane w Niemczech na szerszą skalę, po prostu w praktyce

siemens_ciezarowka_pantograf_trakcja

Rok temu informowałem, że w USA rozpoczynają się praktyczne testy ciężarówek zasilanych z pantografu, a coś podobnego wystartuje wkrótce także w Szwecji (TUTAJ). Teraz natomiast “Frankfurter Allgemeine Zeitung” opublikował w tekst, w którym zapowiada się rychłe zrealizowanie takiego przedsięwzięcia także w Niemczech. Jak powiedzieli dziennikarzom pracownicy firmy Siemens, którzy od kilku lat testują zasilane trolejami ciężarówki na specjalnym, zamkniętym torze nieopodal Berlina, cała technologia gotowa jest do sprawdzenia się w prawdziwym życiu. W ciągu dwóch najbliższych dwóch lat planuje się przygotować grunt pod taki praktyczny test, przewidujący zarówno odpowiednią infrastrukturę, jak i zagadnienia prawne. Wówczas ciężarówki z pantografami będą mogły rozpocząć pracę na jakimś wybranym odcinku.

A dlaczego akurat z pantografami? Rozwiązanie to ma być znacznie bardziej ekologiczne niż napędzanie kilkudziesięciotonowych pojazdów olejem napędowym. Jednocześnie w transporcie nie brakuje pojazdów operujących na stałych trasach, stwarzających pantografom wprost idealne warunki.

Dzięki Albuś!

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Użytkownik* napisał(a):

  Koszmar ! I jak tu dorobić do pensji. Nie da się przecież przenieść prądu w kanistrze. 😛

  • Patryk napisał(a):

   Haha 🙂 Rzeczywiście, monitoring zużycia paliwa straciłby na znaczeniu. Jednak do wdrożenia takich ciężarówek trochę czasu zostało i pracownicy mogą sobie jeszcze “dorabiać”. A w takich sytuacjach polecam pracodawcom dobry monitoring pojazdów 😉

 2. Vels napisał(a):

  To nie jest trolejbus to jest trolejtruck! W Gdyni, Lublinie, Tychach, Lozannie i nie wiem gdzie jeszcze od jutra już mogą startować ( no tylko bez wywrotek)!

 3. Albus napisał(a):

  Vels… i w Sopocie 😛

Odpowiedz