Zaprezentowano system zarządzania flotą, który pozwala planować pracę bezzałogowych ciężarówek

kamaz_5350_bezzalogowy

Jedni na myśl o bezzałogowych ciężarówkach drżą z przerażenia, inni traktują całą tę ideę z niedowierzaniem, podczas gdy producenci z całej Europy przygotowują się do wprowadzenia tego typu rozwiązań do naszego codziennego życia. Zaskakującym przykładem może być tutaj holenderski producent oprogramowań dla firm transportowych, firma MendriX. Właśnie poinformował on, że przygotował najnowszą wersję swojego produktu, uwzględniającą wykorzystanie… ciężarówek bez kierowców.

Program TMS, służący do planowania pracy poszczególnym pojazdom z floty, został wzbogacony o możliwość zaplanowania pracy także bezzałogowej ciężarówce. Skąd jednak ten pośpiech, skoro bezzałogowe ciężarówki istnieją dzisiaj tylko jako egzemplarze prototypowe? Jak wyjaśnił dyrektor firmy MendriX, jest to odpowiedź na nowy trend w transporcie, na rozwiązania przyszłości, nad którymi producenci ciężarówek pracują już dzisiaj.


Więcej o bezzałogowych ciężarówkach przeczytacie TUTAJ. Czekają między innymi artykuły o bezzałogowych Kamazach, które testuje się już w Rosji, o bezzałogowych ciężarówkach do transportu kontenerów, które zamówił port w Rotterdamie, a także o wyliczonych oszczędnościach, które może przynieść częściowa rezygnacja z kierowców.