Zamówienie na 55 elektrycznych Scanii G350, mających 120 km zasięgu i 10 ton ładowności

Z proekologicznej ciekawostki, elektryczne ciężarówki powoli przeistaczają się w normalny sprzęt do codziennej pracy. Świadczy o tym ostatnie zamówienie z Norwegii, gdzie firma ASKO zdecydowała się na 55 elektrycznych Scanii G350.

Wszystkie zamówione pojazdy mają być trzyosiowymi podwoziami do pracy w branży dystrybucyjnej. Otrzymają one chłodnicze zabudowy, ładowność wyniesie około 10 ton, a przewidywany zasięg to 120 kilometrów w ruchu miejskim. Pojazdy będą przy tym odpowiedzialne za hurtowe dostawy żywności.

ASKO zamierza wykorzystywać te ciężarówki w różnych oddziałach. Dlatego wraz z nimi zamówiło pakiet ładowarek 150 kW, mających trafić do centrów dystrybucyjnych w całej Norwegii. Będą to ładowarki norweskiej marki ABB.

Ponadto ASKO ma plany na wymianę całej swojej floty. Do 2026 roku wszystkie z jej sześciuset ciężarówek mają być pojazdami bezemisyjnymi. Właśnie w tym celu firma zamawia elektryczne Scanie, testuje pierwsze cztery Scanie na wodór (opisywane pod tym linkiem), a także złożyła zamówienie na 10 amerykańskich ciągników Tesla Semi.