Zamówienie na 25 używanych ciągników – nowa flota kilkuletnich Renault T460

Płocka firma Budmat Transport odebrała ostatnio całą flotę ciężarówek… używanych. Okazało się to 25 egzemplarzy importowanych z Belgii, zakupionych za pośrednictwem autoryzowanego dealera i poddanych gruntownemu odświeżeniu.

Zapewne kojarzycie, że marka Renault Trucks już od kilku lat czyni ogromne starania w zakresie sprzedaży ciężarówek używanych. Powstaje przy tym wiele ciekawych projektów, od wersji limitowanych, po pojazdy specjalistyczne. I najwyraźniej przekonało to firmę Budmat Transport, która wybrała z fabrycznej oferty aż 25 egzemplarzy używanej, kilkuletniej Gamy T poprzedniej generacji.

Prezentowane ciągniki wyposażone są w niżej umieszczony wariant kabiny sypialnej, o trzech stopniach wejściowych oraz wyraźnym tunelu silnika. Pod kabinami można znaleźć 11-litrową jednostkę o mocy 460 KM, a za przekazanie napędu odpowiada oczywiście zautomatyzowana skrzynia biegów. Co też ciekawe, wszystkie ciągniki okazują się pochodzić z tej samej firmy. Pracowały one u dużego przewoźnika z Belgii, regularnie wymieniającego większe partie pojazdów na nowe.

Przed zakupem wszystkie „Renówki” zostały sprawdzone pod kątem technicznym. Autoryzowany dealer Polsad z Kutna był też odpowiedzialny za wypolerowanie kabin oraz wypranie tapicerek. Następnie wszystkie 25 egzemplarzy oklejono w ten sam sposób, a po uroczystym odbiorze ciężarówki trafiły między innymi do przewozu materiałów budowlanych.

Skąd natomiast pomysł, by zamówić tak dużą partię pojazdów używanych? Budmat Transport już od kilku lat ma leasingować zarówno ciągniki nowe, jak i te pochodzące z drugiej ręki. Firma tłumaczy to ostrożnością przy rozwijaniu floty i poprzedziła wszystko analizami kosztowymi. Poza tym przedsiębiorstwo rozwija swój własny warsztat, który ułatwia serwisowanie.