Zamówienie na 153 budowlane Fordy – wywrotki, betonomieszarki i cysterny

Choć ciężarówki marki Ford Trucks stopniowo zdobywają popularność w Europie, nadal rzadko widuje się je w bardzo dużych flotach. Sporą ciekawostką może być informacja z Bułgarii, gdzie właśnie realizowane jest zamówienie na 153 budowlane egzemplarze.

Bułgarski dealer marki Ford Trucks, firma Bulavto, pochwalił się bardzo dużym kontraktem na wywrotki, betonomieszarki oraz cysterny. Będą to łącznie 153 podwozia w konfiguracjach 6×4 i 8×4, zamówione przez jedno z wiodących bułgarskich przedsiębiorstw budowlanych.

Pierwsze 24 sztuki przekazano już pod koniec kwietnia, natomiast całe zamówienie ma zostać zrealizowane do końca lipca. Co też ciekawe, początkowe dostawy dotyczyły jeszcze starszego modelu Cargo, podczas gdy ostatnie 57 sztuk będą stanowiły egzemplarze po głębokiej modernizacji, noszące nazwę F-Line.

W samej Bułgarii tak duże zamówienie na budowlane Fordy nie wzbudza szczególnego zaskoczenia. Z uwagi na bliskość Turcji, a więc ojczyzny tych pojazdów, model Cargo szybko wypracował tam sobie ogromną popularność i mocno wszedł między innymi w lokalne przetargi. Dlatego też wiele egzemplarzy pracuje tam właśnie w branży komunalnej lub budowlanej.

Więcej o budowlanej odmianie Cargo pisałem w następującym artykule: Ford Cargo dla polskiej branży budowlanej – wrażenia z jazdy czteroosiową wersją 4142