Zamówienie na ciężarówki warte pół miliarda złotych – brytyjski oddział DHL wybrał Volvo Trucks

DHL Deutsche Post ogłosił w ostatnich tygodniach wielką wymianę swojej brytyjskiej floty. Kurierski gigant postanowił przeznaczyć na to kwotę 90 milionów funtów, czyli w przeliczeniu niemal pół miliarda złotych. Kwota ta wystarczy, by pozyskać aż 700 nowych ciężarówek.

W ramach zamówienia, DHL Deutsche Post zażyczyło sobie 550 ciągników siodłowych z serii FH, a także 150 podwozi pod zabudowy. Firma chwali się, że to jedno z największych pojedynczych zamówień na ciągniki, jakie kiedykolwiek złożono w Wielkiej Brytanii.

Pierwsze egzemplarze omawianych pojazdów zostały już przekazane. Okazały się to Volva FH 460 z największymi kabinami Globetrotter XL. Co też się podkreśla, wszystkie dostarczone pojazdy będą miały silniki zgodne z normami Euro 6d. To zaś oznacza kilka konkretnych nowości.

Egzemplarze z silnikami Euro 6d wyróżniają się innym oprogramowaniem odpowiedzialnym za ekonomię jazdy. Przeprojektowano między innymi tempomat I-See, przewidujący topografię terenu. Dzięki temu, co da się już usłyszeć od użytkowników, faktycznie zużywają one wyraźnie mniej paliwa.