OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 26 Kwiecień, 2018

Zaledwie 2,6-tonowy Ford ważył niemal 4 tony – już z daleka było widać, że ktoś tutaj przesadził

Przeładowywanie wydaje się domeną największych samochodów dostawczych, mających co najmniej 3,5 tony technicznego DMC. Bywają też jednak takie kwiatki, jak 2,6-tonowy Ford Transit obciążony do 3,8 tony. Jak widać na zdjęciach, dodatkowe 1200 kilogramów zrobiło na lekkiej konstrukcji ogromne wrażenie, niemalże dociskając tył do ziemi. A o wszystkim tradycyjnie opowiada inspekcyjny komunikat, opublikowany przez WITD Poznań:

Niewielki ford, a przeładowany tak, że wystarczyło jedno spojrzenie na ugięta oponę, by inspektorzy z gnieźnieńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu skierowali samochód na przenośna wagę do pomiarów statycznych.

Zatrzymanie dostawczaka z kategorii do 3,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej (DMC) odbyło się 25 kwietnia 2018 roku. Kierowca jechał z Gniezna do Trzemeszna (powiat gnieźnieński). Dopuszczalna masa całkowita dostawczego forda zgodnie z wpisem w dowodzie rejestracyjnym nie powinna przekraczać 2,6 tony. Była jednak wyższa o 1,2 tony, bowiem rzeczywista masa pojazdu wynosiła 3,8 tony. Kierowcy zakazano dalszej jazdy do czasu doprowadzenia pojazdu załadowanego artykułami spożywczymi i używkami do normatywności, czyli rozładowania części towaru na inny samochód.

Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych za umieszczenie na pojeździe ładunku w sposób powodujący przekroczenie DMC lub ładowności pojazdu.

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. Old Truck napisał(a):

  Te kary są śmieszne.

 2. Adaś napisał(a):

  Widać nadal obowiązuje zasada ładuj ile wlezie.

 3. iojdsbo napisał(a):

  A gdyby tak za rażące przeładowanie za każdym razem kierować na badanie techniczne…

 4. kas602 napisał(a):

  Przekroczył 3,5t? OK. Wtedy niech stosują przepisy “z dużych”. Licencja, tachograf, ViaToll i cała reszta. Kończyć się powinno na karze administracyjnej, a nie mandacie.

  • 123 napisał(a):

   Jeśli nie poruszał się po drogach objętych opłatą to viaTOLL nie potrzebny, co do reszty to się zgadzam.

  • Martinez napisał(a):

   Zgadzam się, ale ja dołożyłbym jeszcze jedno. Mianowicie sprawa karna za świadome stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.
   Może i dość restrykcyjne, ale w takiej sytuacji wydaje się być zasadnym…

 5. STARY napisał(a):

  a do czego teraz nadają się te “połamane” opony…

  …widzimy nieprofesjonalizm ITD

  • dono napisał(a):

   Dałeś dobry temat. Przeciążył opony ponad ich homologację, więc musi jechać je sprawdzić na stację lub wymienić.

   • pete379 napisał(a):

    Najlepiej na najdroższy model Michelin, Yokohama lub Bridgestone. Do tego obowiązkowo zabrane lejce na rok, kara administracyjna za brak viatoll, licencji i ubezpieczenia oc przewoźnika. No i szczegółową kontrola pojazdu w ASO FORD rzecz jasna po uprzednim przeładunku towaru i po wycieczce na lawecie.

 6. Prawda napisał(a):

  Inspektorki mogą skoczyć takim cwaniakom.
  Niedobrze się robi jak widzę kolejny raz pajacowanie.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.