Zakazy ruchu ciężarówek w Boże Narodzenie 2018 – informacja dla zjeżdżających w ostatniej chwili

Mamy 21 grudnia, więc mam nadzieję, że wszystkim udało się już znaleźć powroty na święta. Jeśli jednak ktoś będzie miał z tym opóźnienie, na pewno zainteresuje go informacja o przyszłotygodniowych zakazach ruchu.

24 grudnia, ilość zakazów nie będzie szczególnie duża. Związku z wigilią swoje ograniczenia wprowadzą Czesi (od 13 do 22), Słowacy (od 0 do 22), Chorwaci (od 15 do 23) oraz Francuzi (od 22 do 0). Tradycyjnie ograniczenia pojawią się też w Luksemburgu – od godziny 21.30 w kierunku Francji i od 23.30 w kierunku Niemiec.

25 grudnia nie przejedziemy już przez znakomitą część Europy. Ograniczenia będą obowiązywały między innymi w całych Niemczech, od północy do godziny 22. W tych samych godzinach nie przejedziemy też przez Austrię, Francję oraz Słowację. Kolejne ograniczenia spotkamy w Chorwacji (od 14 do 23), Czechach (od 13 do 22), Słowenii (od 8 do 21) oraz we Włoszech (od 9 do 22). Na Węgrzech, w Szwajcarii, Luksemburgu oraz Liechtensteinie ograniczenia będą zaś obowiązywały przez całą dobę.

26 grudnia sytuacja ulegnie minimalnej zmianie. Nie będzie wówczas zakazów ruchu na terenie Francji, a Węgrzy skrócą swój zakaz do godziny 22.

W przypadku Polski, zakazy ruchu mają obowiązywać 25 oraz 26 grudnia, od godziny 8 do 22. Będą one dotyczyły pojazdów powyżej 12 ton i tradycyjnie nie obejmą tych ciężarówek, które wracają do kraju z zagranicy. Jeśli ktoś więc zaliczy wyjątkowo późny powrót, będzie mógł przez Polskę przejechać.