transfactor3665
Opublikowane 26 Październik, 2017

Zakazy dla ciężarówek 31 października i 1 listopada 2017 – w Niemczech będą one bardziej dotkliwe

zakaz_ciezarowek_niemcy

Przejechanie przez Europę na przełomie października oraz listopada będzie szczególnie trudne. Dwa święta sparaliżują ruch samochodów ciężarowych, poprzez zakazy zaplanowane na środek tygodnia.

1. Niemcy 31.10.2017

Parada atrakcji rozpocznie się 31 października. Wówczas to Niemcy będą świętowali Dzień Reformacji, w tym roku robiąc to w szczególny sposób. Zazwyczaj Dzień Reformacji oznacza zakazy w wybranych landach, zamieszkałych w większości przez protestantów. W tym roku mija jednak dokładnie 500 lat od rozpoczęcia reformacji, więc Niemcy wyjątkowo uczyni z tego święto na terenie całego kraju. A to oznacza ogólnokrajowy zakaz ruchu dla samochodów ciężarowych.

Tradycyjnie zakaz będzie dotyczył samochodów ciężarowych o DMC powyżej 7,5 tony, a także wszystkich samochodów z homologacją ciężarową, które ciągną przyczepę lub naczepę. Mowa tutaj więc także o autach dostawczych z przyczepami. Kiedy zakaz będzie obowiązywał? Rozpocznie się on o w nocy z poniedziałku na wtorek i potrwa od północy do godziny 22.

2. Polska i Francja 31.10.2017

W Polsce oraz we Francji będziemy mieli zakazy przedświąteczne, poprzedzające Wszystkich Świętych. W Polsce zakaz ruchu ciężarówek będzie więc obowiązywał od godziny 18 do 22. Dotknie on pojazdów o DMC powyżej 12 ton, choć tradycyjnie zastosuje się wyjątek dla samochodów powracających z zagranicy. We Francji zakaz będzie natomiast obowiązywał między godziną 22 a północą, dotycząc pojazdów o DMC powyżej 7,5 tony.

3. 1 listopada 2017 (środa)

Tego dnia wszystkie zakazy będą dotyczyły Wszystkich Świętych. Z tym tylko zastrzeżeniem, że nie jest to święto obchodzone w całych Niemczech. W związku z tym niemieckie zakazy będą obowiązywały tylko w następujących landach: Baden-Württemberg, Nordrhein-Westfalen, Rheinland-Pfalz, Saarland oraz Bayern. Zasady będą zaś takie jak powyżej: od północy do godziny 22, powyżej 7,5 tony oraz dla wszystkich samochodów ciężarowych z przyczepami/naczepami.

W Polsce świąteczny zakaz będzie oczywiście obowiązywał w całym kraju. Należy go przestrzegać między godziną 8 a 22, z uwzględnieniem pojazdów o DMC powyżej 12 ton. Oczywiście nie będzie to dotyczyło samochodów zjeżdżających do kraju z zagranicy.

We Francji świąteczny zakaz będzie obowiązywał od północy do godziny 22. Ponadto w tych samych godzinach będziemy mieli zakaz na Węgrzech, w Austrii oraz na Słowacji. Włosi wprowadzą zakaz między godziną 9 a 22, Chorwaci między 14 a 23, a Słoweńcy między 8 a 21. Jeśli więc nie będziecie tego dnia w Wielkiej Brytanii, w Skandynawii, w Beneluksie, w Szwajcarii lub na Półwyspie Iberyjskim, czeka Was cały dzień postoju.

Poglądowa mapa niemieckich landów:

mapa_niemcy_landy

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 18 komentarzy

 1. krcr napisał(a):

  Urlop na te dni rozwiązuje wiele problemów 🙂

 2. Tomaszek napisał(a):

  W Niemczech zakaz jest od 7,5 t a nie od 12 t.

 3. Lukikuki napisał(a):

  Jakby tranzyt nie mogl isc a potem wypadki korki bo wszystko na raz rusza a tak by wszystko bez problemu mozna bylo przejechac

 4. Jarek napisał(a):

  Mam pytanie co do zakazu we Francji dnia 1 listopada. Czy autostrada od Dunkierki do Calais jest wyłączona z zakazu?

 5. Małgosia właściciel napisał(a):

  zgadzam się puśćcie tranzyt i uniknijmy korków – ształów itp. problemów na drodze. toć to wołanie o pomstę do nieba aby nawet zakazać jechać w tranzycie , puknijcie się w te głupie głowy i pomyślcie ile szkody nam przewoźnikom i naszym pracownikom robicie !

 6. Kuba napisał(a):

  Czy w Niemczech 2 przechodzącą później w 30 i miejscami przebiegająca przez Nordrhein-Westfalen jest tymi fragmentami wyłączona z ruchu?

 7. Borsuk napisał(a):

  Jarek- nie jest. Obowiązuje na terenie całego kraju.

 8. MAJKEL napisał(a):

  Do Jarek .. tak kolego autostrada od dunkierki do calais jest wyłączona z zakazu i można jechać pozdro

 9. MAJKEL napisał(a):

  ale tylko do calais na przeprawe do anglii dalej zakaz normalnie obowiązuje

 10. Kamil napisał(a):

  A czy z lekarstwami będę mógł wracać w stronę kraju 31.10.2017 przez Niemcy?

 11. Strasznylis napisał(a):

  Na Skandynawii tez brak zakazu. Co najwyzej firmy nie pracuja jezdzic mizna do woli

 12. Driver napisał(a):

  No ja tu czegoa nie kumam wszyscy mowiq ze zakaz obowiqzuje Niemcy cale ale czytajac informacje zajeszczone tutaj wychodzi na to ze mozna jechac od Velna 40stka do 3jki i dalej A2 do berlina czy nie mozna jechac?

 13. Krystian napisał(a):

  Panowie mam do was pytanie… czy jeśli w te dni wolne (wtorek i sroda) będę stał w Niemczech to muszę robić pauze w hotelu czy mogę w kabinie?

 14. Świeżak napisał(a):

  Czy na zakazie 18-22, mogę po zakończeniu rozładunku w kraju, jechać w kierunku bazy??

Odpowiedz