Zakaz zjazdu ciężarówek na stacje benzynowe w Tyrolu – dwie stacje z godzinowymi zakazami

W nawiązaniu do tekstów:

Przejazd przez Brennero bije rekordy popularności, a w przygotowaniu są kolejne ograniczenia

Nowe ograniczenia w Brennero – zakaz zjeżdżania z autostrad oraz ilościowe zakazy na II połowę roku

Na kolejne ciężarowe ograniczenia w Tyrolu nie trzeba było długo czekać. Tym razem mieszkańcy austriackiego landu postanowili zakazać zjazdu ciężarówek na dwie stacje benzynowe. Powód? Ciężarówki są zbyt długie, przez co utrudniają korzystanie ze stacji turystom oraz lokalnym mieszkańcom.

Zakaz będzie dotyczył dwóch stacji benzynowych, które wymagają zjechania z autostrady na lokalne drogi L223 oraz B182. Prowadzą do nich węzły odpowiednio Fritzens/Wattens oraz Insbruck-Süd. Ograniczenie ma obowiązywać pojazdy o długości 12 metrów, od poniedziałku do soboty, w godzinach odpowiednio od 6 do 10 oraz od 7 do 18.

W jaki sposób będzie to egzekwowane? Ciężarówki po prostu otrzymają zakaz wjazdu na drogi prowadzące do stacji. Będą mogły tam wjechać wyłącznie w celu zrealizowania przejazdu docelowego, czyli przede wszystkim za- oraz rozładunku. Na pojazdy łamiące zakaz ma natomiast czekać lokalna policja.

Co ciekawe, Tyrolczycy zdają sobie sprawę, że zakaz zjazdu na stacje jest już naprawdę odważnym posunięciem. Dlatego też podkreśla się, że ograniczenia będą miały charakter testowy. Utrzymają się one przez sześć miesięcy, a następnie sprawdzi się, czy na pewno przyniosły one korzyści.