OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 17 Październik, 2018

Zakaz ruchu dla ciężarówek jako następstwo protestów – co mieszkańcy wywalczyli pod Kielcami

Oto przykład sprawy, w której mieszkańcy dwóch niewielkich gmin wywalczyli sobie zakaz ruchu dla samochodów ciężarowych. Ograniczenie dla pojazdów powyżej 10 ton stanie na drodze wojewódzkiej nr 763, dzięki której można było szybko i wygodnie ominąć Kielce.

Pierwsze protesty w tej sprawie rozpoczęto już w 2014 roku. Mieszańcy Brzezin i Radkowic blokowali wówczas drogę, by zwrócić uwagę władz na swoje problemy. Teraz ich prośby zostały wysłuchane i już 1 stycznia 2019 roku na drodze nr 763 pojawi się zakaz.

Sprawa dotyczy odcinka, który łączy drogi krajowe nr 7 oraz 73. Kierowcy ciężarówek chętnie korzystają z tej trasy, na przykład w czasie przejazdów z Tarnowa na północ. Droga wojewódzka nr 763 jest wówczas dobrym sposobem na to, by wjechać na S7 z ominięciem Kielc.

Wraz z wprowadzeniem zakazu, takiej możliwości już nie będzie. Ciężarówki o DMC powyżej 10 ton będą musiały przejechać albo przez Kielce, albo przez Jędrzejów i drogę krajową nr 78. W tym drugim przypadku dystans będzie o około 40 kilometrów dłuższy, niż w przypadku korzystania z drogi nr 763.

Oczywiście zakaz nie będzie dotyczył ruchu docelowego. Lokalni przedsiębiorcy otrzymają zezwolenie, by ciężarówki dojeżdżały do nich na za- lub rozładunek.

Droga, która zostanie objęta zakazem:

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. Pk napisał(a):

  Nie jestem z tego rejonu pl ale dla mnie to skandal i zagrywka przed wyborami. Jak można na drodze wojewódzkiej robić 10t?
  Co dalej droga krajowa 15t?

 2. Ffsf napisał(a):

  Prospołeczne działanie.Zamiast przez kilka wioch tiry pognają przez calutkie 200tys miasto

 3. majk napisał(a):

  banda debili, jeszcze trochę to wgl nie pójdzie jeździć po kraju bo wszędzie będą zakazy, jakaś paranoja

 4. adr napisał(a):

  A co z ADR -mi przez Kielce ?

 5. Piotr napisał(a):

  Proponował bym całkowity zakaz wjazdu a w szczególności dostaw do sklepów i wyjazdów np z drewnem czy weglem dla mieszkańców

 6. Illegal napisał(a):

  Na tym odcinku, konkretnie na wiadukcie kolejowym w m. Brzeziny już od kilku miesięcy stoi 10t z wyłączeniem ADR. Początkowo było to spowodowane remontem tego właśnie wiaduktu. Mimo, że prace zakończyły się jakiś czas temu, ograniczenie pozostało

 7. Hubert napisał(a):

  Większość mieszkańców tych miejsiwosci była za wybudowaniem obwodnicy, prblem probujemy rozwiązać od kilku lat. Ten zakaz da nam troche spokojniej mieszkać, szkoda kierowców ale władza przed wyborami potrzebuję glosow na szybko wiec najprosciej wprowadzic zakaz.

 8. koos200 napisał(a):

  Zakaz tam zrobili, bo most jest do remontu. Teraz cieazarowki jezdza orzez jeszcze bardziej obciazona Bilcze.brawo.

 9. JUNGEN napisał(a):

  Paranoja, niech w ogóle zakażą jazdy ciężarówkami i będzie spokój …
  Wcale mnie nie dziwi coraz więcej odejść z tego zawodu i to nie tylko na emeryturę.
  Teraz to ostatni chleb ten zawód jak to ktoś powiedział.

 10. sioju napisał(a):

  ADR masz wyłączony z tego zakazu. Pod znakiem tonażowym jest tabliczka nie dot. ADR

 11. Wooyeck napisał(a):

  Brawo. Teraz polowa osob pracujacych w Kielcach bedzie wracac po pracy nie 15 min do domu a 45… Drogi sa po to by po nich jezdzic. Jesli ktos chcial wygody stawiajac dom przy samej ulicy to niech ponosi tego konsekwencje. Osobiscie mam nadzieje ze mieszkancy zostana zrobieni w konia i po wyborach zakaz zniknie.

 12. Bartek napisał(a):

  Nie mieszkacie tam to sie mie odzywajcie, bo ja mieszkam tam w okolicy i za ciekawie nie jest a ludzie tez chca mnie troche spokoju. Poza tym to nie jest zaden skrot do S7, tylko skrot na to by za viatola nie placic, bo wiekszosc januszy transportu omija obwodnice kielc kierujac sie na miasto, do tego dochodzi omiecie inspekcji ktora czesto stoi na obydwu parkingach zaraz na poczatku S7 przed kielcami.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.