OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 17 Sierpień, 2017

Zakaz ruchu ciężarówek nocami i w piątki, a także wydłużenie przerw – oto plany niemieckiej “Lewicy”

zakaz_ciezarowek_niemcy

Jak podaje magazyn “Trucker”, niemiecka partia “Die Linke”, czyli po prostu “Lewica”, opublikowała swój nowy program wyborczy. A w nim? Cały zestaw pomysłów na sparaliżowanie transportu drogowego, czyniąc go drogim, nieefektywnym oraz powolnym.

Politycy z “Die Linke” uważają, że transport drogowy to jeden wielki problem. Ciężarówki zatruwają powietrze, hałasują, zajmują mnóstwo miejsca i uczestniczą w licznych wypadkach. Co więcej, “Die Linke” twierdzi, że spora część ciężarówek tak naprawdę nie jest nam potrzebna. Zamiast bowiem opierać handel na długodystansowych dostawach, kontrolowanych przez wielkie korporacje, gospodarce powinno przywrócić się charakter bardziej lokalny. Wtedy wożenie ogromnej ilości towarów na kilkaset, a może nawet kilka tysięcy kilometrów częściowo przestanie być potrzebne.

Jak natomiast skłonić firmy do rezygnacji z transportu drogowego? Propozycji na to naprawdę nie brakuje. Dla przykładu, “Die Linke” chciałoby wprowadzić w całych Niemczech nocny zakaz ruchu samochodów ciężarowych. Do tego zakazy weekendowe miałyby obowiązywać już od piątkowego popołudnia, a sami kierowcy mieli otrzymać obowiązek robienia dłuższych odpoczynków. Jeśli natomiast chodzi o sieć dróg, to ciężarówki miałyby zostać objęte zakazem korzystania z “landówek”. Jedynym wyjątek zrobiono by dla tras, w pobliżu których nie funkcjonują autostrady.

Ciekawe są też pomysły na lokalną logistykę. Tutaj można odnieść wrażenie, że “Die Linke” chce wielkiego powrotu do przeszłości – miejskie ładunki miałyby być wożone rowerami, wyposażonymi w elektryczne silniki pomocnicze, natomiast na trasach regionalnych po kilka dodatkowych palet miałyby zabierać dostosowane do tego autobusy.

Ok, to można już się śmiać.

Poniżej: szwajcarski autobus marki Saurer, z 1950 roku. Pojazd ten woził zarówno ludzi, jak i przesyłki pocztowe, co w ówczesnym czasie było bardzo popularnym rozwiązaniem.

autobus_pocztowy_saurer_1950autobus_pocztowy_saurer_1950_2autobus_pocztowy_saurer_1950_3autobus_pocztowy_saurer_1950_5autobus_pocztowy_saurer_1950_4

Ten wpis ma 23 komentarzy

 1. Marcin napisał(a):

  przychodzisz do pracy, szef wręcza Ci lornetkę abyś koordynował transport śmigła na pierdylionie rowerów 😀

  • Kamil napisał(a):

   Przychodzisz do pracy, pytasz szefa jakim koniem dzisiaj masz jechać, a ten Ci odpowiada: idź do stajni i sobie wybierz, siodło mają założone i kopyta podbite …

 2. stalk napisał(a):

  Lewica jak to lewica – całkowicie oderwana od rzeczywistości. A nocny zakaz to już jest jakaś komedia, bo noc to jeszcze jest jakaś szansa na zrobienie dobrych kilometrów. Chociaż i z tym się walczy bo i na zwężkach coraz więcej radarów to już strach latać 90 po pustej w nocy drodze, i potulnie trzeba zwalniać, szkoda tylko że na ogół bez sensu.

 3. Kam28 napisał(a):

  W skrócie tiry zatrowaja i niszcza srodowisko. Nie jeden z nas odwiedzil strone flaight24.
  Spójrzcie ile mamy samolotow w powietrzu i czy nie chalasuja i czy srodowiska zanieczyszczaja. Dlaczego o tym sie nie mówi. Tam paliwo jest spalane nie w litrach a tonach i niema emisji spalin euro6. Pozdrawiam

 4. Maciek napisał(a):

  Bez transportu drogowego człowiek nie może funkcjonować, można jedynie go bardziej efektywnie wykorzystać poprzez zwiększenie DMC i DMCZ, oraz efektywniejsza współpraca różnych gałęzi transportu ( wszelkiego typu transport kombinowany )!!!

 5. pete379 napisał(a):

  Rolnikom zaproponowali utworzenie kolchozow i sowchozow, zbiór plonów ręcznie i wybicie całego poglowia rogacizny “bo za dużo metanu”.

 6. Andriej Warholja napisał(a):

  OOO, widze moją fotkę autobusu… 😉
  Nie dziękuj Filip, kiedyś już dziękowałeś 😉

 7. Bob napisał(a):

  Lewaków zaprząc do wozów konnych i niech przewożą towary zamiast ciężarówek

 8. Kierownik bo kieruje napisał(a):

  Lewactwo powinno zostać zdelegalizowane

 9. dono napisał(a):

  Mysle, ze to dobry pomysl 🙂 oczywiscie po miesiacu tych ludzi oddano by tlumowi pod osad.

 10. Anonim napisał(a):

  Najlepiej to do ciężarówek się przyczepić, a samochodów osobowych ni biorą pod uwage a ich jest w pizdu na drogach i co one nie zatruwają środowiska? Tak samo samoloty czy pociągi spalinowe, o tym się nie pisze tylko na ciężarówki nailepiej jest zrzucić wine.
  Transport jest był i będzie czy tego chcą czy nie

 11. JOLKA napisał(a):

  ONI WIEDZĄ W KTÓRYM MY WIEKU JESTEŚMY I JAKIE SĄ POTRZEBY?CZY ZATRZYMALI SIĘ W STAROZYTNOŚCI?TE ARGUMENTY PRZYPRAWIAJĄ O BÓL BRZUCHA ZE ŚMIECHU

 12. Patyk napisał(a):

  No to jaki problem?? Na tydzień olać ładunki z i do faszystów… Omijać szerokim łukiem… Jak nie będą mieli obrotu przez tydzień, spadną dochody z autostrad to momentalnie taka partyjka zniknie ze swoimi pomysłami a moim marzeniem jest blokada granic po ich stronie i wpuszczanie tylko wracających chłopaków… Jeden dzień takiej blokady by wystarczył i podejście Europy zachodniej do naszego transportu zmieniło by sie o 180 stopni

 13. zbyszek2004 napisał(a):

  Gdzieś czytałem artykuł o tym ile zasobów potrzeba żeby wyprodukować jeden samochód osobowy. Chyba w latach 70 niemieccy inżynierowie policzyli, że najbardziej ekonomicznie jest kiedy auto jest używane jakieś 15 czy 20 lat – czyli 3 albo 4 razy dłużej niż to co się dziś produkuje, stąd wziął się m. in. Mercedes W 124. Wniosek z artykułu był taki, że normy emisji spalin to pikuś w porównaniu z tym co się emituje przy produkcji aut.

 14. Dawid napisał(a):

  Spokojnie, i oby to wprowadzili, co nie jest dobre dla gospodarki Niemiec, jest jak najbardziej pozytywne dla naszej gospodarki.

 15. evangero napisał(a):

  Nie lubię lewaków, ale zakaz jazdy w nocy popieram i wielu kolegów z mojej firmy. W dzień się nie wyśpisz, zwłaszcza latem. A potem “wypoczęty” ruszasz w środku nocy, z zapałkami po powiekami….

 16. Dawid napisał(a):

  Stalk, oderwania od rzeczywistości? To raczej ty nie masz pojęcia o gospodarce. Firmy po takim ograniczeniu jazdy będą uciekać z kapitałem za granicę. A jeszcze raz powtarzam co jest nie dobre dla Niemców, jest dobre dla nas. I kolego nie chodzi o żaden szowinizm, ale o przebicie szklanego sufitu. Bo polska gospodarka może być silna i taka powinna być.

 17. Kamil napisał(a):

  Wróćmy do transportu koniami i dorożkami.
  Zakazać w ogóle transportu, a co jak się bawić to się bawić.

 18. cezex007 napisał(a):

  Zakaz jazdy w nocy jak najbardziej za. Noc jest od spania. Skończyłaby się jazda na magnesach i inne tego typu przekręty.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.