Zagraniczne zakazy ruchu 31 października i 1 listopada 2018 roku – w Niemczech dotyczy to części landów

Wyjaśniałem już kwestię zakazów w Polsce (zapraszam tutaj), natomiast teraz czas na Niemcy. Kraj ten, odnotowujący największy tranzytowy ruch w Europie, wprowadzi ograniczenia w ruchu 31 października oraz 1 listopada. Co jednak ważne, będą to ograniczenia jedynie miejscowe.

Tradycyjnie dla Niemiec, zakazy będą obowiązywały dla pojazdów o DMC powyżej 7,5 tony. Zabroniony będzie też ruch jakichkolwiek ciężarówek z przyczepami i naczepami, niezależnie od DMC. Czas obowiązywania zakazów to natomiast od północy do godziny 22.

31 października część Niemiec obchodzi Dzień Reformacji. W związku z tym ruch samochodów ciężarowych będzie zabroniony w pięciu następujących landach:

– Bandenburg,
– Mäkelborg-Vörpommern,
– Sachsen,
– Sachsen-Anhalt,
– Thüringen.

1 listopada część Niemiec obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym ruch samochodów ciężarowych będzie zabroniony w pięciu następujących landach:

– Baden-Württemberg
– Bayern,
– Nordrhein-Westfalen,
– Rheinland-Pfalz,
– Saarland.

Celowo podałem nazwy niemieckojęzyczne, by ułatwić wykorzystanie powyższej informacji przy nawigowaniu. Poniżej dołączam też poglądową mapę niemieckich landów, która powinna ułatwić zorientowanie się w temacie.

Kogo nie dotyczą niemieckie zakazy?

1. Pojazdów jadących w transporcie intermodalnym kolejowo-drogowym,w przypadku przejazdu z miejsca załadunku do najbliższego terminalu kolejowego lub też z najbliższego terminalu do miejsca rozładunku.
2. Pojazdów jadących w transporcie intermodalnym wodno-drogowym, pod warunkiem, że trasa, które jest do pokonania drogami nie przekracza 150 km w linii prostej.
3. Pojazdów wiozących świeże: mleko, mięso i wykonane z niego produkty, ryby i wykonane z nich produktów.
4. Pojazdów wiozących wiozące żywe ryby.
5. Pojazdów wiozących łatwo psujące się owoce i warzywa.
6. Pojazdów jadących bez ładunku w celu odebrania produktów wymienionych w punktach 3, 4 oraz 5.

A jak będzie wyglądał 1 listopada w innych krajach? We Francji świąteczny zakaz będzie obowiązywał od północy do godziny 22. Ponadto w tych samych godzinach będziemy mieli zakaz na Węgrzech, w Austrii oraz na Słowacji. Włosi wprowadzą zakaz między godziną 9 a 22, Chorwaci między 14 a 23, a Słoweńcy między 8 a 21. Jeśli więc nie będziecie tego dnia w Wielkiej Brytanii, w Skandynawii, w Beneluksie, w Szwajcarii lub na Półwyspie Iberyjskim, czeka Was cały dzień postoju.

Źródło informacji: Evofenedex