OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 16 Maj, 2018

Zadebiutował DAF CF w wersji całkowicie elektrycznej. Za napęd odpowiada producent autobusów VDL

Na zdjęciu: opisywany DAF CF Electric oraz hybrydowy DAF XF “EcoChamps”

DAF CF będzie teraz dostępny także w wersji elektrycznej. Ten zupełnie nowy wariant został dzisiaj zaprezentowany w Holandii i jeszcze w tym roku wyjedzie na drogi w pierwszych dziesięciu egzemplarzach.

Elektryczny CF to wspólne dzieło dwóch firm – DAF-a oraz VDL, czyli znanego holenderskiego producenta autobusów. VDL ma już pewne doświadczenie z elektryczną motoryzacją, w postaci zelektryfikowanych autobusów miejskich. Teraz natomiast technologia z autobusu została przeszczepiona do ciężarówki, tworząc właśnie opisywany pojazd.

Zaprezentowany dzisiaj ciągnik wygląda po prostu jak DAF CF Space Cab. Również z zewnątrz różnice są niewielkie, ograniczając się do nowego, cyfrowego zestawu wskaźników. Pod nadwoziem kryje się jednak zupełnie inny napęd, w postaci silnika elektrycznego o mocy 210 kW, czyli około 285 KM. Są też litowo-jonowe baterie o pojemności 170 kWh.

Tak skonfigurowany napęd zaoferuje ciągnikowi z naczepą do 100 kilometrów zasięgu. Maksymalna prędkość wyniesie 85 km/h, a szybkie ładowanie potrwa około 30 minut. Co też ważne, CF z napędem od firmy VDL będzie oferowany bezpośrednio w europejskich salonach DAF Trucks.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. Kkkkkkkk napisał(a):

    kWh Filipie, nie kHw 😉

  2. Michuu napisał(a):

    Kabina Super Space Cab występuje w modelu xf tylko i wyłącznie. Nie ma takiej kabiny w DAF CF.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.