Zadaszony parking na 179 ciężarówek, z zupełnie nowym zapleczem socjalnym

Pod francuskim miastem Tours, tuż przy węźle autostrad A10 oraz A85, prowadzona jest parkingowa inwestycja, której trudno nie pochwalić. Zaoferuje ona zadaszone miejsca dla blisko 180 ciężarówek, a jednocześnie zapewni komfortowe zaplecze dla kierowców.

Sam parking już istnieje, powstając w 2021 roku pod nazwą Centre Routier Isoparc. Przygotowano tam wówczas miejsce na 146 zestawów, w całości zadaszone panelami fotowoltaicznymi. Teraz jednak inwestycja ta została przejęta przez firmę TIP Group, zajmującą się głównie wynajmem naczep oraz ich serwisowaniem. Obiekt przemiano przy tym na TIP Secure Truck Parking Isoparc Sorigny, a jednocześnie ogłoszono jego znaczną rozbudowę.

W ramach rozpoczynających się już prac, TIP Group powiększy ilość miejsc parkingowych ze 146 do 179. Rozszerzony zostanie system monitoringu, poprawi się ogrodzenie terenu, a także pojawi się dyżurka z pracownikami ochrony. Poza tym zaplanowano zupełnie nowy budynek z zapleczem dla kierowców, obejmujący między innymi toalety, prysznice, pralnię, siłownię i pokój socjalny. Wszystko to ma być gotowe do marca 2025 roku, a w międzyczasie parking pozostanie jak najbardziej otwarty, udostępniając istniejące już miejsca postojowe.

To już kolejna inwestycja we Francji, w której miejsca postojowe dla ciężarówek są w pełni zadaszone. Kilka lat temu głośno było o parkingu Truck Etape Beziers, zapewniającym kierowcom cień w gorącej, południowej części kraju. Co więcej, ten plac został nawet ogłoszony najlepszym parkingiem dla ciężarówek w całej Europie, otrzymując dwa lata temu oficjalną nagrodę. Więcej na ten temat pisałem w następującym tekście: To najlepszy parking dla ciężarówek w Europie – nagroda dla Truck Etape Beziers