Zabudowy KH-KIPPER trafiły na leżącą nieopodal Australii wyspę, czyli polskie wywrotki podbijają świat

nowa_kaledonia

KH-Kipper, producent zabudów samowyładowczych z Kielecczyzny, może pochwalić się zamówieniem zrealizowanymi dla bardzo egzotycznego klienta. Polska firma dostarczyła w tym roku pierwsze produkty do Nowej Kaledonii – należącej do Francuzów wyspy położonej na wschód od Australii (poglądowe zdjęcie powyżej). Były to wywrotki tylnozsypowe W1C i W1CM na odpowiednio 3- i 4-osiowych podwoziach, a także konstrukcje dwustronne W2H na 2- i 3-osiowych ciężarówkach wyposażonych w żurawie.

kh_kipper_nowa_kaledonia_2

Zabudowa tylnozsypowa W1CM zamontowana na podwoziu 8×4 to pojazd przeznaczony do prac w kopalniach w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Świetnie sprawdza się ona przy powtarzalnych cyklach transportu ładunku, na przykład od miejsca wydobycia do kruszarki.
kh_kipper_nowa_kaledonia_3

Zabudowa tylnozsypowa W1C na podwoziu 6×4 łączy w sobie zalety zarówno pojazdów kopalnianych, jak i tych przeznaczonych do transportu w trudnodostępnych miejscach.
kh_kipper_nowa_kaledonia

Zabudowa dwustronna W2H z burtą hydrauliczną i żurawiem, zamontowana na podwoziach 6×4 i 4×2, to konstrukcja po prostu uniwersalna.