Zabudowa zamocowana pasami do lawety, a w środku zbyt ciężki ładunek konstrukcji stalowych

zaladowana_zabudowa_na_lawecie_1

Jak na Iveco TurboDaily, ten samochód był raczej nieznacznie przeładowany. Co za to zwracało to uwagę, to bardzo nietypowa forma załadunku. Do autolawety pasami zamocowano zabudowę, aby przewozić w ten sposób stalowe konstrukcje.

Dla ITD taki sposób przewozu musiał być szczególnie niedopuszczalny. Zamiast bowiem mandatu na 500 złotych, typowego dla przeładowanych „busów”, kierowca otrzymał aż trzy mandaty, warte łącznie 1300 złotych. A oto komunikat WITD Gdańsk, który o wszystkim opowiada:

W dniu 6 lutego 2018r. inspektorzy WITD Gdańsk prowadzili wspólne działania z policjantami ruchu drogowego z Gdańska. W pewnym momencie zauważyli pojazd o dmc do 3,5 tony, próbujący ominąć punkt kontrolny równoległą drogą. Szybka reakcja policji pozwoliła na zatrzymanie pojazdu i sprowadzenie go na punkt. Inspektorzy oraz policjanci byli bardzo zdziwieni gdy zobaczyli z bliska całą konstrukcję zatrzymanego pojazdu.

Pojazd typu laweta miał przymocowaną do swojej zabudowy pasami do mocowania ładunku zabudowę od pojazdu typu bus, w której umieszczono ładunek w postaci elementów stalowych. Po zważeniu całego pojazdu rzeczywista masa wyniosła 4,65 tony. Kierowca został ukarany trzema mandatami karnymi na łączną kwotę 1300 zł oraz zakazem dalszej jazdy. Zatrzymano także dowód rejestracyjny pojazdu.

zaladowana_zabudowa_na_lawecie_2