Zablokował drogę na 7 godzin, prowadząc nowy ciągnik – bardzo nieudany poniedziałek

Awersja do poniedziałków to rzecz powszechnie występująca w społeczeństwie. Poniedziałki bywają po prostu wyjątkowo ciężkie, a kierowca powyższej ciężarówki prawdopodobnie to potwierdzi. Tydzień temu, właśnie w poniedziałek, zablokował on jedną z czeskich dróg, robiąc to przy użyciu nowej ciężarówki.

Zdarzenie miało miejsce na drodze nr 49, na wschód od miasta Zlin, w późnych godzinach wieczornych. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą zignorował tam zakaz tonażowy, obowiązujący pojazdy powyżej 7,5 tony. Tym samym wjechał zestawem na bardzo wąski, remontowany odcinek, zawieszając się tam na skarpie i całkowicie blokując trasę na siedem godzin.

Czesi podają, że ciężarówka należała do przewoźnika z zagranicy, a 39-letni kierowca był w pełni trzeźwy. Zestaw mógł zostać uszkodzony, lecz straty finansowe nie zostały oficjalnie oszacowane. Jeśli zaś chodzi o sam ciągnik, to było nim Iveco S-Way w wersji zasilanej płynnym gazem ziemnym. Mowa więc o nowym modelu, który dopiero zaczyna pojawiać się na drogach, a większość egzemplarzy ledwie wyjechała od dealerów.

Źródło zdjęć: czeska policja