OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 20 Luty, 2019

Z Hiszpanii do Luksemburga bez wjeżdżania na francuskie drogi – Hiszpanie przeniosą naczepy na tory

Hiszpanie mówią o otwarciu pierwszej „autostrady kolejowej” prowadzącej z ich kraju. To intermodalna linia dla naczep, łącząca Barcelonę oraz luksemburską miejscowość Betemburgo.

Dzięki temu projektowi, naczepy będzie można przedostać z Hiszpanii do Beneluksu z całkowitym pominięciem francuskich dróg. Do Luksemburga dojadą one pociągiem, by następnie być odebranym przez ciągniki i dostarczonym na końcowy rozładunek.

By pokonać dystans około 1200 kilometrów, pociąg będzie potrzebował 22 godziny. Biorąc pod uwagę normy czasu pracy, ciężarówka raczej nie wyrobiłaby się wiele szybciej. Zapowiada się też po sześć kursów tygodniowo w każdą stronę, a pierwszy z nich odbędzie się 6 kwietnia.

Jednym z głównych użytkowników „autostradowy kolejowej” ma być firma Primafrio. Ogromny przewoźnik zapowiada też, że wyśle w kolejowo-drogową trasę po pięć naczep dziennie. Ponadto Primfrio jest organizatorem całego projektu, zawiązawszy w tym celu spółkę z kolejowym specjalistą VIIA. I jak widzicie na powyższym zdjęciu, nazwa tej spółki to PrimaVia.