Youngtimer XL – zlot klasycznych samochodów użytkowych już w tę sobotę w Gdyni

Wiele osób pewnie kojarzy zapewne imprezy typu Poznańskie lub Krakowskie Klasyki Nocą, na które zjeżdżają się miłośnicy starszych pojazdów, w celu wspólnego kontemplowania ich piękna. Jak jednak wszyscy czytelnicy 40ton.net świetnie wiedzą, kilkudziesięcioletni samochód osobowy może być piękny, lecz kilkudziesięcioletnia ciężarówka lub auto dostawcze to wręcz piękno nad pięknami.

Właśnie takie pojazdy mają się natomiast stawić na zlocie „youngtimer XL”, który odbędzie się w tę sobotę, 8 lutego o godzinie 13.00, w Gdyni, na terenie Kolibki Adventure Park. Plan spotkania jest następujący – zebrać się na miejscu spotkania, zapoznać, trochę pogadać i ruszyć na podbój Trójmiasta. Organizator chce bowiem zorganizować przejazd przez Sopot do Gdańska, który ma zakończyć się w okolicach Starego Miasta.

fsc_żukNie wiadomo ile konkretnie pojazdów stawi się na imprezie, lecz organizator przewiduje około 15 maszyn. Na pewno będzie wśród nich Volkswagen LT pierwszej generacji, gdyż właśnie taki pojazd posiada pomysłodawca całej imprezy. Co ważne, na zlocie mile widziane są zarówno auta dostawcze, jak i ciężarówki. Mile widziane są oczywiście także osoby, które nie dysponują odpowiednim pojazdem, lecz po prostu lubią ciężką i starą motoryzację. Jeśli więc mieszkacie w okolicach Trójmiasta i nie macie planów na sobotnie popołudnie, właśnie wam je znalazłem.

Osobiście bardzo kibicuję całemu wydarzeniu. Po pierwsze, wydaje mi się to po prostu bardzo ciekawy pomysł. Po drugie, jeśli cała impreza wypali, to w przyszłości może przerodzić się w naprawdę świetnie wydarzenie.

Zlot Youngtimer XL funkcjonuje na facebooku pod poniższym linkiem: