OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 31 Styczeń, 2018

Wyznaczono grupę firm, których ciężarówki nie będą kontrolowane – DVSA sprawdzi jedynie dokumenty

sainsbury_agregat_azor_antos

Brytyjska służba kontrolna DVSA zawarła umowę z grupą użytkowników ciężarówek. Pojazdy z tych firm nie będą zatrzymywane do kontroli lub będzie to miało miejsce wyjątkowo rzadko. Dzięki temu kierowcy zaoszczędzą sporo czasu, a transporty nie będą narażone na opóźnienia.

Umowę popisano z przedsiębiorstwami różnego typu. Na liście znajdziemy m.in. sieć supermarketów, dostawcę materiałów budowlanych, sieć hurtowni, giganta z branży kurierskiej, przedsiębiorstwo komunalne oraz firmy transportowe. Wśród tych ostatnich mamy przewoźników rozmaitej wielkości, liczących od ponad 100 do zaledwie 28 ciężarówek.

Dla osób mieszkających na Wyspach, a takich wśród Was na pewno nie brakuje, podaję konkretne nazwy: Sainsbury’s, Fraikin, Cemex, 3663, BT Fleet, Wincanton, DPD, John Lewis, Freightlink Europe, Simmonds Transport, F&R Cawley, Boston’s Staples Bros oraz JP Walton & Son.

Przy dotychczasowych kontrolach wymienione firmy wypadały podobno wzorowo. Dlatego DVSA złożyło im następującą ofertę – jeśli regularnie przekażą swoje dokumenty do kontroli, w sposób całkowicie zdalny, ciężarówki nie będą zatrzymywane na drogach. Mowa tutaj o dokumentach prezentujących czas pracy kierowcy, czy po prostu o listach przewozowych.

Podobny system stosowany jest od lat w Holandii. Również w Holandii został on bardzo mocno skompromitowany, przy okazji wydarzeń z 2014 roku. Jeden z przewoźników mających umowę ze służbą ILT dokonywał bowiem poważnych wykroczeń. Pisałem o tym w następującym tekście: Ciężarówki jeździł nawet całkowicie bez tachografów, czyli afera z holenderską inspekcją transportu w tle.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. mack napisał(a):

  Fraikin to wynajem pojazdów wiec już z gory wiadomo ze mogą być naruszenia bo auto może wynająć każdy i przykładowo przeladowac

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Też mnie dziwi ta decyzja w ich przypadku.

   • orys napisał(a):

    Coś w ogóle masz jakieś krzywe te źródła. Po pierwsze taki układ od dawna jest, po drugie 3663 już nie istnieje, przejął je parę lat temu bidvest… To nie jest jakiś news sprzed kilku lat?

    • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

     Kilka lat temu zaczęto to zapowiadać, ale dopiero teraz wybrano konkretne firmy i opublikowano ich listę. Faktycznie hurtownie 3663 działają teraz pod inną nazwą, ale ich spółka transportowa nazywa się 3663 Transport.

  • Pangia napisał(a):

   @mack – no i tu się właśnie mylisz, bo owszem, oni wynajmują pojazdy, ale nadal za to, co jest na pace, odpowiada ten, kto je prowadzi – auta transportowane do klientów, warsztatów czy punktów, z którymi Fraikin ma podpisaną umowę, jadą na pusto (przynajmniej u nas w kraju, ale domyślam się, że wszędzie tak jest). Taki zapis jest nawet w umowach z kierowcami, a wiem to, bo tam pracowałem przez jakiś czas.

 2. grzestato napisał(a):

  Ilu kierowców bezpośrednio zatrudniają te firmy? Bo większość kierowców, którzy robią dla nich trasy nocne, to kierowcy zewnętrzni z agencji. Aż dziwne, że nie widzę tu Stobarta, który obsługuje Tesco…

  • andrzej napisał(a):

   Jeden z oddziałów Stobarta jakoś dwa czy trzy lata temu miał wpadkę, część kierowców wyciągała karty wcześniej żeby dojechać do bazy, traffic commisioner ukarał wtedy firmę za brak kontroli pomiędzy danymi z kart i tachografów, obcieli im wtedy częściowo licencję w tym regionie więc myślę że to może być powód dlaczego nie ma ich na tej liście.

 3. pete379 napisał(a):

  Lulki w tym momencie wywiesili czarną flagę na maszcie parlamentu Autonomii Lukowskiej i Andrzeje (izba niższa) i Janusze (izba wyższa) zaczynają pracę nad wdrożeniem tego w Polsce. Równocześnie informatycy pracują nad robotami tworzącymi sztuczne odczyty tachografów i wpisujące fałszywe CMR. W kuluarach krążą wieści iż tzw. twardoglowa gwardia w braku zgody Polski na to rozwiązanie planuje mleczny paraliż kraju – przestaną odbierać Mlekovite oraz Hoop Cole…

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.