rekrutuj 40ton665
Opublikowane 28 Lipiec, 2017

Wywrotka zahaczyła o linie średniego napięcia – jedna z felg naczepy odskoczyła na aż 30 metrów

W czasie wysypywania ładunku kamienia, naczepa-wywrotka zahaczyła o linie średniego napięcia. Do zdarzenia doszło wczoraj, w miejscowości Kielcza w województwie opolskim. Kierowca może natomiast powiedzieć o sporym szczęściu. Zostało on bowiem krótkotrwale porażony prądem, ale przeżył zdarzenie i nawet nie stracił przytomności.

Bardzo nietypowy charakter przybrały uszkodzenia ciężarówki. Napięcie prądu było na tyle duże, że od naczepy oderwało się jedno z kół, a felga zatrzymała się dopiero 30 metrów od pojazdu. Ponadto na naczepie wybuchł też niewielki pożar.

Zdjęcia opublikowane przez Ochotniczą Straż Pożarna w Zawadzkiem:


WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 16 komentarzy

 1. Rycho napisał(a):

  Odpadło jedno z kół? A opona sie spaliła na niewidoczny popiół?
  Moim zdaniem, po prostu miał felgę na naczepie, która wypadła.

 2. Piotr napisał(a):

  Z początku też myślałem, że to jakiś żart z tą felgą. Jak dobrze się oglądniesz zdjęcie to widać strażaka który toczy resztki opony

 3. Tołdi napisał(a):

  Poza tym widać wyraźnie, że na feldze zostały kapturki nakrętek, pewnie również z wyrwanymi z piasty szpilkami. Przy tego typu zdarzeniach generuje się taka energia, że dzieją się po prostu cuda! A każde tego typu zdarzenie jest inne, tak jak inne i nieokiełznane oraz niepoliczalne jest uderzenie pioruna i energia, jaka się wówczas wyzwala.

 4. Pio napisał(a):

  Bo to była felga z amunilium

 5. kkk napisał(a):

  Sam byłem świadkiem takiego zdarzenia. Felga wystrzeliła razem z piastą łamiąc nogę kierowcy który wyszedł z auta.

 6. andrzej napisał(a):

  powiem wam tak ja tez dotknelem patelnia lini energetycznej i niiestety to prawda wdpada felga z opna

 7. Marcin napisał(a):

  W ubiegłym roku kolo Tczewa młody kierowca nie miał tyle szczęścia i zginął na miejscu wysypując nawoź w podobny sposób.

 8. Rosa napisał(a):

  Kkk o Ryśka chodzi?

 9. Paweł napisał(a):

  Chodziłem do technikum mechaniczno-samochodowego. Nie było jeszcze “internetów”, teraz byłbym bardziej uważny i spytałbym “profesora” jakie siły muszą zadziałać, żeby wyrwać kawał piasty z kołem. Bo “normalnie” jak opona strzela to nie odlatuje koło razem z piastą.

 10. TED napisał(a):

  Może pod wpływem energii/ciepła nakrętki na tyle się rozgrzały, że stał się luźne, gwint nie trzymał. Naczepa była w górze więc ciężar spoczywał na ostatniej osi, środkowa ośka była odciążona, wystarczyło pociągnąć 🙂

 11. TOMEK napisał(a):

  Dobrze że się kierowcy nic nie stało a sprzęt to rzecz nabyta.

 12. Abc napisał(a):

  Różnica potencjałów – alufelga ma zupełnie inny niż reszta konstrukcji i podczas wyładowania elektrycznego najzwyczajniej “odstrzeliła”, a będąca na niej opona pewnie się usmażyła.

 13. Rosa napisał(a):

  Kkk dokładnie. Czerwona scania. Po lewej był ten plac jak się zjeżdżao z A4.

Odpowiedz