Wywrotka Renault Gamy C skonfigurowana specjalnie z myślą o… podłożu pod hodowlę pieczarek

renault_gama_c_kh_kipper_podloze_pieczarek_1

Wiecie jaka zabudowa byłaby najlepsza do przewozu podłoża pod uprawę pieczarek? Ja też nie mam pojęcia, za to firma KH-Kipper twierdzi, że wie naprawdę sporo na ten temat. Dowodem tej wiedzy ma być widoczna powyżej ciężarówka, przygotowana właśnie z myślą o transporcie podłoża pod pieczarki.

Bazą jest tutaj Renault Gamy C z napędem 6×4, które połączono z wyprodukowaną pod Kielcami zabudową oraz dwuosiową przyczepą z tandemowo ułożonymi osiami. Aby wilgotne torfowe podłoże zachowało w czasie transportu odpowiednią temperaturę i nie uległo kłopotliwemu zamarznięciu, podłogi skrzyni na podwoziu i przyczepie podgrzewane są spalinami. Dodatkową ochronę specjalnego ładunku stanowi izolacja podłogi i burt z wełny mineralnej. Od góry ładunek chroni plandeka, a poza tym obie skrzynie posiadają funkcjonalną burtę boczną sterowaną hydraulicznie.

Taki specjalistyczny zestaw zamówiło wielkopolskie przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w produkcji pieczarek, podłoża do pieczarek, zboża i surówki spirytusowej – firma Hajduk Okrywa.

renault_gama_c_kh_kipper_podloze_pieczarek_2 renault_gama_c_kh_kipper_podloze_pieczarek_3