Wywrotka przewróciła się na samochód osobowy – w przysypanym węglem wraku zginęła kobieta

Powyżej: sytuacja jeszcze przed podniesieniem wywrotki

Na drodze nr 86, przy zjeździe do katowickiej dzielnicy Kostuchna, doszło dzisiaj do makabrycznego wypadku. Około południa załadowany węglem samochód ciężarowy przewrócił się na lewą stronę, spadając na osobowego Nissana. Auto zostało przy tym częściowo przygniecione, a także przysypane wieloma tonami węgla.

Dwoje pasażerów Nissana, w wieku 68 oraz 85 lat, nie odniosło większych obrażeń, szybko będąc wyciągniętym z wraku przez służby ratunkowe. Na miejscu zginęła jednak 57-letnia kobieta, która kierowała autem. Jak podały lokalne media, dotarcie do niej zajęło strażakom ponad godzinę, wymagając postawienia naczepy na kołach, odsypania węgla oraz poważnego rozcięcia nadwozia. Ustalono też, że jeden z pasażerów był mężem ofiary.

Żadnych obrażeń nie odniósł kierowca wywrotki. Dlaczego natomiast jego zestaw przewrócił się na lewą stronę? Jak na razie policja nie podała żadnej hipotezy.

Zdjęcia opublikowane przez KMP w Tychach:

wywrotka_przewrocila_sie_na_auto_4 wywrotka_przewrocila_sie_na_auto_5 wywrotka_przewrocila_sie_na_auto_2 wywrotka_przewrocila_sie_na_auto_3 wywrotka_przewrocila_sie_na_auto_6