Wywrotka KH-Kipper nominowana do nagrody za innowacyjne nadwozie

Nagrody z serii Trailer Innovation Award co dwa lata trafiają do twórców najbardziej innowacyjnych naczep, przyczep oraz zabudów. Wyboru dokonuje przy tym międzynarodowe jury, składające się z 16 dziennikarzy.

Wśród tegorocznych kandydatów mamy także firmę z Polski. To podkielecka firma KH-Kipper, która otrzymała nominację w kategorii „nadwozie”, za uniwersalną zabudowę o symbolu W3H. Jest to trójstronna wywrotka, którą skonfigurowano także z myślą o transporcie ładunków paletyzowanych lub przewozie niewielkich maszyn budowlanych.

Na czym polega wyjątkowość zabudowy KH-Kipper W3H? Z lewej strony mamy burtę hydrauliczną, płynnie opuszczającą się o 180 stopni. Prawa buta opuszcza się ręcznie, choć posiada przy tym wspomaganie sprężynowe. Można ją też opuścić zupełnie do dołu, co ułatwi załadunek przy użyciu wózka widłowego.

Z o takich załadunkach dobrano też szerokość podłogi. Liczy ona 2400 milimetrów, pozwalając na ustawienie dwóch europalet dłuższymi bokami w poprzek pojazdu. A do tego dochodzi nowe zadaszenie z plandeką, które zasłonimy bez jakiegokolwiek wchodzenia na zabudowę. To rozwiązanie wkrótce zaprezentuję Wam nieco bliżej, wraz z testem Mercedesa Arocsa 4145, wyposażonego właśnie w taką plandekę.