OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 8 Marzec, 2018

Wyroki w sprawie sierpniowego wypadku na M1 – obaj kierowcy ciężarówek zostali uznani winnymi

W nawiązaniu do tekstu:

Ubiegłoroczny wypadek na M1 – ruszył proces polskiego kierowcy…

Zapadł wyrok w sprawie sierpniowego wypadku na brytyjskiej autostradzie M1. Chodzi tu zdarzenie, w którym lekki autobus najechał na tył ciężarówki stojącej na pasie ruchu. Kierowcą tego zestawu był pijany Polak, który zatrzymał się i zapadł w drzemkę.

32-letni Ryszard M. został uznany winnym śmierci ośmiu osób oraz ranienia kolejnych czterech, doprowadzając do tego przez niebezpieczną jazdę. Mężczyzna najprawdopodobniej trafi do więzienia, choć ostateczna kara nie została mu jeszcze wyznaczona. Sąd poda ją za dwa tygodnie, 23 marca.

W zdarzeniu udział brał także inny kierowca ciężarówki, 54-letni David W. Najechał on na tył lekkiego autobusu i dopychając go do stojącego zestawu Polaka. Co prawda sąd oczyścił Davida W. z zarzutu spowodowania wypadku przez niebezpieczną jazdę. Brytyjczyk sam jednak przyznał się do lżejszego czynu, mianowicie spowodowania wypadku przez nieuważną jazdę. Wynikało to z faktu, że tuż przed zdarzeniem rozmawiał przez telefon.

Podobnie jak Ryszard M., David W. pozna wymiar kary 23 marca.

Poniżej widać pozostałości pojazdów.

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. David napisał(a):

  “Brytyjczyk sam jednak przyznał się do lżejszego czynu, mianowicie spowodowania wypadku przez nieuważną jazdę. Wynikało to z faktu, że tuż przed zdarzeniem rozmawiał przez telefon.”

  Japieprze co za debil haha

  • Trakeiro napisał(a):

   Uczciwość to debilizm? Debilizm to polaczkowe kombinowanie.

  • 13579-24680 napisał(a):

   Wiem że to może być szokiem, ale prokurator może zabezpieczyć bilingi, i jedyne co gość by zyskał to surowsza kara za składanie fałszywych zeznań. Telefonu generalnie nie można używać w UK, z zestawem głośnomówiącym owszem, ale też możesz zostać zatrzymany jeżeli używasz zestawu i to spowoduje utratę koncentracji. Więc gość zrobił jedyną sensowną rzecz jaką mógł zrobić, czyli się przyznał.

 2. Dawid napisał(a):

  Dla Pana Rysia dożywocie w więzieniu przy jakiejś gorzelni, polmosie lub browarze, aby widział, czuł ale nigdy więcej nie spróbował alko.

 3. raptownywaldek napisał(a):

  A jak niby chcesz ukryć fakt rozmowy przez telefon?Wykasować ostatnie połączenia?To gratuluję .Raczej bilingu nie wykazujesz mając nawet ojca w zarzadzie Polsatu.

 4. Prawda napisał(a):

  Jeśli to jest ten Rysio ,co mieszkał w Ostrowie to znam firmę co pijaka kiedyś z pracy wywaliła. Pojechał wtedy do Anglii “ubogacać” wyspiarzy w doznania.
  Polskie menty wszędzie robią oborowy wizerunek.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.