Wyprzedzające auto uderzyło w zestaw, kolejna ciężarówka musiała uciec do rowu

Na drodze krajowej nr 94 doszło dzisiaj do bardzo poważnego wypadku. Wyprzedzające auto osobowe wbiło się w nadjeżdżający z naprzeciwka zestaw, a kierowca kolejnej ciężarówki był zmuszony do ucieczki do rowu.

Zdarzenie miało miejsce przed godziną 9 rano, na prostym i płaskim odcinku drogi, między Środą Śląską a Wrocławiem, na wyjeździe z miejscowości Źródła. Według wstępnych ustaleń policji, cytowanych przez „Gazetę Wrocławską”, BMW serii 3 wykonało tam niebezpieczny manewr wyprzedzania i doprowadziło do czołowego zderzenia z nadjeżdżającą z naprzeciwka Scanią serii S.

Nadwozie BMW uległo zmiażdżeniu, obracając się dookoła własnej osi, natomiast trafiona w lewy narożnik Scania została ściągnięta na przeciwległy pas ruchu, blokując całą szerokość jezdni. To też sprawiło, że kierowca kolejnej ciężarówki – MAN-a TGL z lekką koparką gąsienicową – był zmuszony do gwałtownej ucieczki z drogi. Zjechał on wówczas do rowu po lewej stronie jezdni, a ciężki ładunek przechylił podwozie, skutkując uderzeniem kabiny w ziemię.

Kierowca oraz pasażer auta osobowego ponieśli śmierć na miejscu. Kierowcy ciężarówek zostali ranni, ale ich obrażenia najprawdopodobniej nie były poważne. Badaniem dokładnych okoliczności zdarzenia zajmuje się policja pod nadzorem prokuratury.

Odcinek, na którym doszło do wypadku: