Wyprodukowano 100 tys. egzemplarzy DAF-ów „Pure Excellence” – potrzeba było na to dwóch lat

Długodystansowe DAF-y sprzedają się niczym przysłowiowe „świeże bułeczki”. Najlepszym dowodem są statystyki z 2018 roku, według których DAF stał się liderem rynku w już ośmiu krajach. Nic więc dziwnego, że na jubileusz najnowszej generacji nie trzeba było długo czekać.

Modele CF oraz XF po ostatniej modernizacji trafiły do produkcji w czerwcu 2017 roku. Sam producent określił je mianem „Pure Excellence”, a na liście wyposażenia znalazła się między innymi zupełnie nowa skrzynia biegów. Teraz zaś, nieco ponad dwa lata od premiery, fabryka w Eindhoven świętuje wyprodukowanie 100-tysięcznego egzemplarza.

Tym jubileuszowym pojazdem okazał się DAF XF 450 Super Space Cab – ciągnik siodłowy przeznaczony dla belgijskiego przewoźnika Groep Gheys. To właśnie ten pojazd możecie zobaczyć na powyższym filmie. Samo Groep Gheys  ma zaś obecnie 80 DAF-ów, a jeszcze przed końcem roku chce dobrać kolejne 25 egzemplarzy.

Swoją drogą, na filmie widać też pewną ciekawostką. To biały ciągnik z uniesioną kabinę, stojący obok tłumu pracowników. Ewidentnie jest on fabrycznie nowym egzemplarzem modelu XF105. Przypomina to więc, że choć w Europie mamy już drugie wcielenie wersji Euro 6, na rynku pozaeuropejskie nadal wytwarza się stare, dobre „stopiątki”.