Wypadek na budowie S5: kierowca wywrotki osadzony w areszcie, grozi mu 8 lat więzienia

W nawiązaniu do tekstu:

Samochód zmiażdżony między dwiema wywrotkami – 4 osoby zginęły na budowie S5

Osobę podejrzaną o spowodowanie poniedziałkowego wypadku na budowanej trasie S5 już spotkały pierwsze konsekwencje prawne. Kierowca ciężarówki nie tylko został zatrzymany przez policję, ale też zapadła decyzja o trzymiesięcznym osadzeniu go w areszcie. Odbyło się to na wniosek prokuratury i zostało zatwierdzone przez Sąd Rejonowy w Świeciu.

Podejrzany, 53-letni mężczyzna z powiatu toruńskiego, w areszcie będzie oczekiwał na sądową rozprawę. Tam prokuratura najprawdopodobniej postawi zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi kara pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do 8 lat.

Warto też dodać, że oczekiwanie na rozprawę w areszcie to tak zwany środek zapobiegawczy, stosowany w przypadku szczególnie poważnych przestępstw lub w sytuacji, gdy oskarżony mógłby wpływać na świadków lub dowody. Jak natomiast wyglądają dotychczasowe ustalenia śledczych, skoro podjęto powyższą decyzję? Wczorajszy komunikat policji nadal nie wchodzi w żadne szczegóły dotyczące okoliczności zdarzenia. Podano tylko bardzo ogólne informacje:

W poniedziałek (16.05.22) około 9.50 w miejscowości Niewieścin na drodze krajowej nr 5, w powiecie świeckim, doszło do tragicznego wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem ciężarowym m-ki Volvo nie zachował odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego -forda transita i najechał na jego tył podczas, gdy pojazd się zatrzymał. W zdarzeniu udział brały również dwa inne pojazdy stojące przed fordem transitem, osobowy peugeot oraz ciężarowy man. Wszystkie jechały pasem w kierunku Gdańska. W zdarzeniu śmierć na miejscu ponieśli czterej mieszkańcy powiatu elbląskiego podróżujący fordem. 53-letni kierowca volvo, z obrażeniami ciała, został przewieziony do szpitala. 46-letni kierowca mana oraz 36-letni kierujący peugeotem nie odnieśli obrażeń. 53-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 18.05.22 Sąd Rejonowy w Świeciu przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.