OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 21 Kwiecień, 2016

Wyniki Wielkiego Badania Promowego 2016, czyli które promy są najlepsze z punktu widzenia kierowców

wielkie badanie promowe

Pamiętacie Wielkie Badanie Promowe 2016? Od końca stycznia, aż do połowy lutego mogliście zgłaszać swoje opinie na temat promów poszczególnych operatorów, natomiast teraz czas na tego projektu podsumowanie. Pracownicy serwisu Promy24.com przeanalizowali wszystkie Wasze formularze, wyciągnęli wnioski i oczywiście przygotowali pewne podsumowania.

Zacznijmy od faktu, że w akcji udział wzięło 424 kierowców, a w tym 412 mężczyzn i 12 kobiet. W większości były to osoby mające doświadczenie w zawodzie od roku do pięciu lat (38,9 proc. ankietowanych) lub też od sześciu lat do dziesięciu (29,5 proc.). 6,6 proc. miało doświadczenie od 16 do 20 lat, 5,4 proc. nie miało doświadczenia nawet roku, 2,59 proc. spędziło za kierownicą 21-25 lat, zaś 4,25 proc. było w zawodzie od ponad ćwierć wieku. A co z wynikami? Pełny raport możecie znaleźć TUTAJ, lecz oczywiście nie obejdzie się bez pewnego skrótu, dostępnego poniżej.


Wyniki badania pokazują, kierowcy wolą pokonywać przeprawy promem niż tunelem (71% respondentów wybrałoby prom od tunelu). Jednakże już stojąc przed wyborem tunel czy most, 57% ankietowanych wybrałoby most. Najbardziej irytujące czynniki w czasie podróży promem dotyczyły pięciu kategorii: jedzenia, kabin, internetu, warunków sanitarnych oraz okresów oczekiwania.

Ulubionymi trasami ankietowanych są następujące połączenia:

 1. Świnoujście-Ystad,
 2. Calais-Dover,
 3. Gdynia-Karlskrona,
 4. Hoek van Holland – Harwich,
 5. Świnoujście – Trelleborg.

Kwestiami najważniejszymi dla ankietowanych kierowców okazały się rzeczy następujące:

 1. Jakoś pryszniców/innych sanitariów,
 2. Jakość jedzenia,
 3. Dostępność pryszniców/innych sanitariów,
 4. Poziom bezpieczeństwa,
 5. Cena jedzenia,
 6. Czas oczekiwania na przeprawę,
 7. Dopasowanie godzin odpłynięć,
 8. Częstotliwość kursów,
 9. Dostępność do internetu/ sieci Wi-Fi,
 10. Stosunek obsługi do kierowców promów.

Ankietowali uznali, że najlepsze warunki sanitarne gwarantuje Tallink Silija, a najgorzej jest w DFDS Seaways. Najlepszą jakością jedzenia może poszczycić się przewoźnik promowy Viking Line, a za to nie poleca się stołowania w Scandlines. Najlepszy dostęp do pryszniców i innych sanitariatów występuje u Tallink Silija, najgorszy natomiast u przewoźnika Scandlines. Respondenci ocenili, że najbezpieczniej czują się na promach Tallink Silija, a najmniejszy współczynnik poziomu bezpieczeństwo odczuwają przemieszczając się promami P&O Ferries. Stosunek jakości jedzenia do ceny jest najlepszy na promach Viking Line, najgorzej natomiast jest pod tym względem u przewoźnika Scandlines. Najkrócej na przeprawę ankietowani czekają w przypadku przepraw Tallink Line, a najdłuższy czas oczekiwania na prom występuje w przypadku korzystania z usług DFDS Seaways. Ankietowani kierowcy uważają, że najlepiej dopasowane godziny odpłynięć statków ma Tallink Silija, a najgorzej sytuacja wygląda w przypadku Eckero Line. Pod względem częstotliwości kursowania jednostek najwyżej został oceniony Tallink Line, a najniżej DFDS Seaways. Jeżeli weźmiemy pod lupę pomoc techniczną na promie, to okazuje się ona być na najwyższym poziomie u operatora Finnlines, a najgorsze noty w tym zakresie uzyskał Unity Line. Na działający dostęp do internetu mogą liczyć kierowcy przeprawiający się przede wszystkim u operatora Viking Line, a nie doświadczą tego luksusu, lub za niego dodatkowo zapłacą osoby korzystające z przepraw P&O Ferries.


Więcej na temat powyższych wyników, a także szczegóły dotyczące innych kwestii, znajdziecie w pełnej wersji badania, dostępnej TUTAJ. A na koniec chciałbym jeszcze najmocniej podziękować wszystkim osobom, które wypełniły ankiety i zapowiedzieć. Dziękuję w imieniu zarówno swoim, jak i pracowników Promy24.com, a ci ostatni przy okazji obiecują, że dołożą wszelkich starań, aby przekazać wyniki badania operatorom promowym i faktycznie wpłynąć na jakość ich usług.

infografika_badania_2016

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. kitty napisał(a):

  Było jeszcze zapytać,kto najszybciej biega,żeby być pierwszym przy korycie…

 2. Bob napisał(a):

  Specjalnie sobie ściągnąłem ten raport i dziwię się, że ktokolwiek dostał za takie badanie jakiekolwiek pieniądze.
  PRÓBA badania nie była nawet żadną próbą! To badanie ilościowe bez zachowania ilości.
  Kwestionariusz no cóż sam lucyfer by chyba lepszego nie ułożył.

  Jako oceniasz poziom kabin sypialnych zaznacz 1 jeśli bardzo słabo lub nie korzystasz.

  Taki żywy przykład z raportu (pierwsze to poziom po “/” częstotliwość korzystania).

  Ogólny komfort kabin %
  1 Słabo/Nigdy 61,33%
  2 Przeciętnie/Rzadko 6,67%
  3 Średnio/Czasami 16,44%
  4 Dobrze/Często 11,56%
  5 – Bardzo dobrze/Zawsze 4,44%

  No i co wiemy po takich odpowiedziach.

  Wszystkie pytania mają w sobie 2-3 odpowiedzi z których dosłownie nie wynika nic. Po wstępnej weryfikacji tego raportu muszę stwierdzić, że nie wiem czemu służyło to badanie.

  • Szczuru napisał(a):

   Zgadzam się. Np. Pytanie: Stosunek obsługi do kierowców promów. Kto to wogóle jest kierowca promu!? Chyba że chodziło im o stosunek obsługi promów do kierowców. Dla mnie to badanie było bezsensowne.

 3. WildS napisał(a):

  Calais-Dover na 2 miejscu wśród ulubionych.
  Jasssne… chyba czarnuchy ze swoich ipadów głosowały z dżungli 😀

 4. Slawren1 napisał(a):

  Takie linie promowe jak ColorLine czy FjordLine autorzy tego badania wogóle pomineli nie pytając o nie wcale,,, a szkoda bo trochę polskich kierowców pływa tymi liniami

 5. Marcin napisał(a):

  Tak właśnie Color Line i Fjord Line powinny być wzorem dla innych przewozników promowych.Pierwsze miejsce Świnoujścia to chyba żart.

 6. jotwu napisał(a):

  A czy którykolwiek z ankietowanych plynal do Irlandii z UK? Jak dla mnie polaczenie doskonale pod każdym względem. Te z pierwszej piątki rankingu do pietv nie dorastają

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.