OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 2 Lipiec, 2019

Wymiana murawy na stadionie wymaga nawet 23 ciężarówek – w trzy dni przewieziono niemal 500 ton trawy

Wymiana trawy na boisku jednego z najsłynniejszych klubów piłkarskich w Europie to kawał transportowego zadania. Dla przykładu, żeby wymienić murawę na stadionie Estadio do Dragão, należącym do portugalskiego zespołu FC Porto, koniecznie było zatrudnienie 23 ciężarówek.

Tak nietypowym zadaniem pochwaliła się w ostatnich dniach hiszpańska firma Primafrio. Jej zestawy musiały udać się po trawę do francuskiego Bordeaux, a następnie przetransportować ją do Porto w Portugalii. A że mowa była o niemal 500 tonach tego ładunku, w zadanie zaangażowano właśnie 23 ciężarówki.

Estadio do Dragão:

W ciągu zaledwie trzech dni wszystkie te pojazdy dostarczyły do Portugalii łącznie 483 rolek trawy. Była to murawa typu Natural Sport XXL, gruba na 35 milimetrów i przewożona w 120-centymetrowych fragmentach. Ładunek okazał się też stosunkowo ciężki, jako że każda z rolek ważyła około tony.

Dlaczego natomiast zlecenie otrzymała firma zajmująca się transportem chłodniczym? By sportowa trawa zachowała swoje właściwości, jej transport musiał odbywać się w stałej temperaturze -2 stopni Celsjusza. Był to więc doskonały przykład na to, że transport drogowy odgrywa istotną rolę w naprawdę najróżniejszych dziedzinach życia. Aż się przy tym prosi by zacytować tekst z ciężarówek z Rabena – “bez transportu nie ma nic tu”.