Wykonywał w Polsce nielegalny kabotaż, jadąc do Katowic z żarówkami załadowanymi w Pile

?;

Po latach czytania o kabotażu wykonywanym przez polskich przewoźników w Skandynawii i na Zachodzie, polskie komunikaty dotyczące tego zjawiska cały czas pozostają ciekawostką. Jeden z takich nieczęstych przypadków odnotowało ostatnio WITD Bydgoszcz, zatrzymując Renault Magnum z Ukrainy. Opowiada o tym poniższy komunikat:

W dniu dzisiejszym, inspektorzy wykonujący czynności służbowe na obwodnicy miasta Bydgoszczy, dokonali zatrzymania zespołu pojazdów należącego do ukraińskiego przewoźnika.

Do kontroli drogowej, kierowca okazał zezwolenie ogólne upoważniające przewoźnika do wykonania międzynarodowego przewozu rzeczy. Zgodnie natomiast z okazanym do kontroli listem przewozowym, przewożony ładunek w postaci żarówek, transportowany był po terenie naszego kraju, tj. z Piły do Katowic. Okazane do kontroli zezwolenie zagraniczne nie upoważniało ukraińskiego przewoźnika do wykonywania przewozów kabotażowych na terytorium RP.

W wyniku przeprowadzonej kontroli drogowej stwierdzono zatem naruszenie wskazane pod l.p. 3.5 załącznika nr 3 do ustawy o transporcie drogowym, polegające na wykonywaniu przewozu kabotażowego na terytorium RP bez wymaganego zezwolenia. Do czasu uzyskania odpowiedniego zezwolenia oraz wpłacenia stosownej kaucji, pojazd usunięto na parking depozytowy.

Poniżej: zdjęcie dokumentu CMR

?;